Bez szans w Będzinie

Przysłowiową „godzinę z prysznicem” trwał zeszłosobotni mecz pomiędzy KPS Jadar Siedlce, a MKS Banimex Będzin. Górą byli gospodarze, zwyciężając 3:0.

Pierwszy set, od początku stał pod znakiem dominacji miejscowej drużyny. W tym fragmencie meczu z bardzo dobrej strony pokazali się Damian Zborowski, oraz Marcin Kantor. W zespole z Siedlec zaś, z dobrej strony pokazał się Mateusz Jasiński, który udanym atakiem, a następnie pojedynczym blokiem zniwelował przewagę miejscowych do siedmiu punktów (13:6). Zwodnicy z Będzina, spokojnie kontrolowali korzystny wynik, w czym duży udział miał świetnie dysponowany na zagrywce, Marcin Kantor (22:15). Siatkarzom z Siedlec do końca seta nie udało się odwrócić niekorzystnego rezultatu, przegrywając pierwszą partię do 17.

Druga odsłona zaczęła się od trzypunktowej przewagi gospodarzy, po której trener Dominik Kwapisiewcz poprosił o czas dla swojego zespołu. Dzięki serii dobrych zagrywek kapitana KPS, Witolda Chwastyniaka, zespół z Siedlec zdołał doprowadzić do remisu 4:4. Dobra gra na siatce, oraz w polu serwisowym Mateusza Sacharewicza, pozwoliła gospodarzom kolejny raz w tym spotkaniu odskoczyć na bezpieczną przewagę punktową (20:15). Seta drugiego, atakiem w aut zakończył przyjmujący z Siedlec, Mateusz Jasiński ( 25:17).

Set trzeci rozpoczął się dosyć optymistycznie dla podopiecznych trenerów Kwapisiewicza i Nowaka. Pierwszy raz w tym meczu bowiem, gościom udało się wyjść na prowadzenie (4:3). W odróżnieniu od dwóch poprzednich partii, set drugi był zdecydowanie bardziej wyrównany. Na tablicy wyników pojawiały się wyniki oscylujące wokół remisu (8:5, 9:9, 17:14). Dopiero w końcowej fazie seta, gospodarze podkręcili tempo, przede wszystkim za sprawą świetnie blokujących Zarankiewicza i Sacharewicza (23:17). Partię trzecią, a zarazem cały mecz, zakończył nieudaną zagrywką Mateusz Jasiński (25:17).

01.12.12, 18:00 – Będzin

I liga: MKS Będzin – KPS Jadar Siedlce 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)