wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Przełamanie SKK (fotogaleria)

Koszykarze z Siedlec po kilku porażkach z rzędu w końcu odnieśli zwycięstwo.

Derbowy pojedynek był bardzo ważny dla SKK. Sytuacja gospodarzy po 6 porażkach z rzędu była już bardzo zła i tylko zwycięstwo pozwoliłoby siedlczanom wrócić do gry o pierwszą ósemkę. Początek środkowego pojedynku należał właśnie do gospodarzy. SKK rozpoczął mecz z wielkim animuszem i po chwili prowadził już 6:0. Goście jednak szybko otrząsnęli się z przewagi miejscowych i po celnym rzucie Adriana Sulińskiego doprowadzili do remisu(10:10). Po chwilowym przestoju jednak koszykarze z Siedlec ponownie wyszli na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca premierowej odsłony.

W drugiej części gry wynik właściwie cały czas oscylował wokół remisu. Choć dowodzony przez Tomasza Araszkiewicza zespół z Siedlec próbował wypracować bezpieczną przewagę,  to jednak goście z Pruszkowa w dalszym ciągu nie składali broni i byli równorzędnym przeciwnikiem dla SKK.  Dzięki dobrej postawie Michała Kwiatkowskiego, podopieczni Michała Spychały do przerwy przegrywali zaledwie 5 punktami. Złą informacją dla kibiców SKK były natomiast cztery przewinienia kapitana – Radosław Basińskiego.

W trzeciej kwarcie goście z Pruszkowa odważnie ruszyli do ataku. W połowie odsłony zdołali nawet wyjść na minimalne prowadzenie. Przełomowym momentem spotkania był bez wątpienia rzut z ponad 7 metrów Kamila Sulimy, podczas którego był na dodatek faulowany i zdobył łącznie cztery punkty. Świetna akcja wychowanka Legii Warszawa źle wpłynęła na koszykarzy Znicza, którzy w ostatniej odsłonie zagrali bardzo słabo.

W decydującej kwarcie koszykarze z Siedlec kontrolowali przebieg wydarzeń. Miejscowi grali bardzo ambitnie i z minuty na minutę powiększali przewagę nad rywalami. Świetnie prezentował się Adrian Czerwonka, który jeszcze niedawno zmagał się z urazem. – Cała drużyna była bardzo zmobilizowana. Wiedzieliśmy, że gorzej już być nie może. Chcieliśmy udowodnić, że potrafimy grać w basket. Byliśmy kolektywem – przyznał skrzydłowy SKK. Ostatecznie gospodarze pokonali Znicz Basket Pruszków 83:65.

05.12.2012, 18:00 – Siedlce

I liga koszykarzy: SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków 83:65 (22:17, 21:21, 24:20, 16:7)

SKK: Adrian Czerwonka 18, Kamil Sulima 18, Tomasz Deja 16, Rafał Kulikowski 10, Rafał Sobiło 8, Mariusz Rapucha 5, Marcin Chodkiewicz 4, Radosław Basiński 2, Jacek Czyż 2, Mateusz Bal 0, Tomasz Gałan 0.

Znicz: Michał Kwiatkowski 15, Wojciech Pisarczyk 11, Łukasz Bonarek 11, Przemysław Szymański 10, Marcin Matuszewski 6, Rafał Malitka 5, Michał Aleksandrowicz 4, Adrian Suliński 3, Kamil Czosnowski 0, Dominik Czubek 0, Sławomir Fijałkowski 0.

źródło: własne  foto: Maciej Sztajnert