Idą na lidera

W ostatnim tegorocznym wyjazdowym meczu koszykarki MKK Siedlce pokonały w Sosnowcu tamtejszy JAS-FBG 75:57.

Pałający żądzą rewanżu za porażkę w Siedlcach beniaminek od pierwszej minuty starał się uzyskać kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W ekipie z Sosnowca dobrze dysponowana w rzutach z dystansu była Paulina Kaczor. Gospodynie grały zaciekle i agresywnie, co znalazło odzwierciedlenie w liczbie fauli. Ten sposób gry doprowadził do tego, że MKK miał wiele szans z rzutów osobistych, ale wykorzystywał tylko co drugi. Celna trójka Karoliny Stanek wyprowadziła siedlczanki na prowadzenie 17:16, jednak po chwili Agnieszka Stawowska odpowiedziała tym samym i ustaliła wynik I kwarty na 19:17.

Kolejna odsłona meczu była bogata w długie okresy bez zdobyczy punktowej z obu stron. Najpierw na bakier ze skutecznością były sosnowiczanki, co wykorzystały przyjezdne (23:21). Kilka minut później sytuacja się odwróciła. To MKK miał problemy z powiększeniem swojego dorobku, a gospodynie wróciły na prowadzenie (26:23). Od tego momentu przez dobrych kilka minut oba zespoły punktowały jedynie z linii rzutów wolnych. Do przerwy na tablicy widniał wynik 29:29. Przed pauzą zarówno JAS-FBG, jak i MKK nie zachwyciły skutecznością rzutów z gry, która kształtowała się na poziomie ok. 30%.

Przerwa została dobrze wykorzystana przez sztab trenerski z Siedlec. Lepsza skuteczność MKK w rzutach z dystansu od pierwszych minut III kwarty znalazła przełożenie na rezultat. Gospodynie nie dość, że nie potrafiły wytrzymać tempa narzuconego przez rywalki, to jeszcze miały problem ze nagromadzonymi wcześniej faulami. Punkty Małgorzaty Jurkowskiej, Marty Urbaniak i Lucyny Kotonowicz dały siedlczankom prowadzenie 46:34. Nominowana do nagrody Sportowca Roku Jurkowska królowała także na tablicach. Pierwszą spoza tria, która zapunktowała w przedostatniej kwarcie była Agnieszka Kret, po chwili celnym rzutem za 3 popisała się Marta Urbaniak (51:36). Ostatecznie kwarta została wygrana 18 punktami. Trafnym podsumowaniem III kwarty była celna trójka Weroniki Toporowskiej w ostatniej akcji, która dobiła rywalki.

Ostatnia odsłona meczu była już tylko formalnością. Siedlczanki spokojnie kontrolowały mecz i zachowywały bezpieczny dystans. MKK utrzymał przewagę wypracowaną w III kwarcie i zasłużenie pokonał sosnowiczanki. Cztery zawodniczki z Siedlec zaliczyły dwucyfrową zdobycz punktowa. Wśród nich znalazła się Jurkowska, która zakończyła mecz z double-double (15 punktów, 11 zbiórek). W następnej kolejce siedlczanki powalczą na własnym parkiecie o fotel lidera z SMS PZKosz Łomianki.

8.12.12, 17:00 – Sosnowiec
I liga: JAS-FBG Sosnowiec – MKK Siedlce 57:75 (19:17, 10:12, 11:29, 17:17)
JAS-FBG: 12. Katarzyna Kosczielny 16, 5. Klaudia Rutkowska 11, 6. Patrycja Kaczor 10, 16. Marlena Deko 9, 14. Anna Szelwicka 4, 13. Agnieszka Stawowska 3, 11. Justyna Jaworska 2, 8. Klaudia Sikora 2, 15. Karolina Łodygowska, 9. Agnieszka Wolny
MKK: 15. Małgorzata Jurkowska 15, 12. Karolina Stanek 13, 25. Marta Urbaniak 12, 13. Agnieszka Kret 10, 7. Weronika Toporowska 7, 10. Katarzyna Furdak 6, 23. Lucyna Kotonowicz 5, 9. Grażyna Witkoś 5, 6. Dominika Paczkowska 2, 24. Dominika Prochenka