Kutno znowu lepsze (fotogaleria)

SKK Siedlce podobnie jak w rywalizacji pucharowej nie sprostał AZS Kutno. W starciu o ligowe punkty siedlczanie przegrali 58:70.

Od początku meczu AZS grał aktywnie i skutecznie w obronie. Siedlczanie nie potrafili znaleźć recepty na mocny zespół z Kutna. Do odpowiedzialnej defensywy przyjezdni dołożyli celne trójki. Podopiecznym Tomasza Araszkiewicza brakowało pomysłu na sforsowanie linii obronnych przeciwnika.

Pierwsza połowa zakończyła się miłym akcentem. Co prawda siedlczanie przegrywali 30:43, ale 3 punkty Radosława Basińskiego mogła dawać nadzieję na lepszą grę po pauzie. Mało brakowało, aby trzecia kwarta ułożyła się w sposób idealny dla SKK. Rzuty za 3 punkty Marcina Chodkiewicza (dobry występ) i Przemysława Lewandowskiego zmniejszyły przewagę gości do stanu 38:45.

7-punktowa różnica została utrzymana (43:50), jednak w nawiązaniu walki z rywalem przeszkodziło pasmo nieskutecznych zagrań. Czołowy zespół I ligi wykorzystał ten przestój i wyszedł na prowadzenie 54:43. W ostatniej kwarcie SKK musiał podjąć ryzyko, ale brakowało i szczęścia, i spokoju. Ostatecznie klub z Siedlce przegrał 58:70.

Zdjęcia z meczu autorstwa Marcina Nadolskiego (AZS Kutno)

16.12.12, 17:00 – Siedlce (hala ARM)

I liga: SKK Siedlce – AZS Kutno 58:70 (16:25, 14:18, 13:11, 15:16)

SKK: 5. Radosław Basiński 18, 7. Marcin Chodkiewicz 13, 15. Tomasz Deja 12, 5. Kamil Sulima 5, 17. Przemysław Lewandowski 5, 14. Adrian Czerwonka 4, 21. Rafał Kulikowski 1, 11. Mateusz Bal, 10. Mariusz Rapucha, 19. Rafał Sobiło