czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Przedświąteczny thriller (fotogaleria)

W ostatnim tegorocznym spotkaniu siatkarki Ósemki pokonały po pięciosetowym spotkaniu Powsinek Wilanów.

Przyjezdne już na początku meczu wypracowały sobie 3-punktowe prowadzenie (6:3, 9:6). Różnica pomiędzy zespołami utrzymała się po serii nieudanych zagrywek z obu stron w połowie I seta. Siedlczanki zbliżyły się do rywalek (11:12), jednak Powsinek odpowiedział 5 punktami pod rząd i praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w premierowej partii.

Drugi set przebiegał pod dyktando Ósemki. Szybkie prowadzenie 3:0 było w kolejnych minutach umiejętnie pilnowane, a w późniejszej fazie nawet powiększone (21:15). Zespół z Wilanowa próbował odrobić straty (22:18), ale nie znalazł odpowiedzi na dobrą grę środkiem siedlczanek.

Multum emocji przyniosła ze sobą trzecia odsłona spotkania. Od pierwszej piłki na parkiecie dominowały przyjezdne. W pewnym momencie prowadziły 19:9. Zawodniczki z Wilanowa szybko poczuły się zbyt pewnie, za co zostały ukarane. Ósemka grała jak z nut, nakręcając się każdym odrobionym punktem. Siedlczanki doprowadziły do gry na przewagi w końcówce. Oba zespoły miały piłki setowe, ale to podopieczne Jarosława Plewińskiego wykazały się zimną krwią.

Czwarty set był najbardziej wyrównany spośród wszystkich części rywalizacji. Ani Ósemka, ani Powsinek nie potrafiły wyrobić sobie jakiejkolwiek przewagi. Przy stanie 19:20 dużo kontrowersji wzbudziła decyzja sędziowska o przyznaniu punktu siedlczankom. Zawodniczki i trener Powsinka twierdzili, że piłka po ataku dotknęła rąk blokujących siatkarek Ósemki. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na ekipę z Wilanowa, która przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tie-break zaczął się od prowadzenie 3:0 siedlczanek. Świetnie, nie tylko w V secie, prezentowała się Agnieszka Krzymowska. Atakująca Ósemki była praktycznie bezbłędna, często rażąc rywalki potężnymi atakami. Do tego w ostatnim secie zanotowała świetną serię na zagrywce, która przesądziła losy meczu.

Kolejne spotkanie Ósemki (u siebie 6 stycznie z Plasem Warszawa) zostanie prawdopodobnie przełożone na inny termin.

22.12.12, 12:00 – Siedlce (PG 4)

III liga: Ósemka Siedlce – Powsinek Wilanów 3:2 (14:25, 25:19, 29:27, 23:25, 15:7)

Ósemka: 1. Kinga Wiśniewska, 3. Ewelina Wąsak, 6. Klaudia Gajowniczek, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Anna Rybałtowska, 10. Martyna Krycka, 13. Weronika Sobiczewska.