Porażka na zakończenie roku

W słabych nastrojach mijający 2012 rok kończą siatkarze KPS Siedlce. Podopieczni trenerów Dominika Kwapisiewicza i Macieja Nowaka polegli w ubiegłą sobotę w Bielsku miejscowemu BBTS. Chociaż siatkarzom z Siedlec nie zabrakło ambicji, porażka w trzech setach z niepokonanym do tej pory przeciwnikiem powoduje, że KPS kończy rok na ósmy miejscu w tabeli.

KPS dobrze wszedł w mecz, osiągając lekką przewagę punktową. Były to miłe złego początki, gdyż gospodarze chwilę później doprowadzili do remisu 5:5. Siatkarze BBTS sukcesywnie łapali wiatr w żagle i powiększali swoją przewagę. Przy stanie 12:8, o czas poprosił trener siedlczan Dominik Kwapisiewicz. Przerwa nie przyniosła oczekiwanego rezultatu i trener siedlczan zmuszony był kolejny raz przerwać grę (16:10). Podopieczni Janusza Bułkowskiego nie tracili impetu i nawet zmiana Jakuba Buckiego na powracającego po kontuzji Arkadiusza Żakietę, nie zmieniła przebiegu rywalizacji. Goście pokonali w pierwszym secie KPS 25:17.

Początek drugiego seta był bliźniaczo podobny do partii pierwszej. Gospodarze od początku osiągnęli potężną przewagę (6:1). Od tego momentu siatkarze z Siedlec znacznie poprawili swoją grę i sukcesywnie punkt po punkcie odrabiali straty (8:7). Niestety, w tym momencie drugi oddech złapali siatkarze BBTS, którzy kolejny raz odskoczyli gościom na kilku punktową przewagę (16:11). Gospodarze prowadzili grę aż do pierwszej piłki setowej (24:20). Wtedy obudzili się goście, którzy najpierw doprowadzili do remisu (24:24), następnie zaś grali punkt za punkt, nieszczęśliwie przegrywając 31:33.

Podrażnieni porażką w secie drugim, w trzeciej partii siatkarze z Siedlec od razu wypracowali sobie kilka punktów przewagi (4:1). Gospodarze nie pozwolili jednak, aby goście 'rozbujali się’ i szybko doprowadzili do remisu 7:7. W  środkowej partii seta gra była bardzo wyrównana i toczyła się punkt za punkt (14:14, 18:18). Końcówka po raz kolejny należała do gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:22.

23.12.12, 17:00 – Bielsko-Biała
I liga: BBTS Bielsko-Biała – KPS Jadar Siedlce 3:0 (25:17, 33:31, 25:22)
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 7. Maciej Gorzkiewicz, 10. Jakub Kowalczyk, 12. Kamil Długosz, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński oraz 13. Damian Kaniowski i 3. Dawid Bułkowski, 9. Arkadiusz Żakieta

źródło: własne / KPS Jadar Siedlce; foto: Maciej Sztajnert