SKK nie próżnuje

Koszykarze SKK po wyjątkowo krótkiej przerwie świątecznej ostro zabrali się do pracy. Rzecz jasna, wszystko po to by druga runda I ligi była zdecydowanie lepsza od pierwszej i by znaleźć się w górnej „ósemce”.

Pierwszy trening poświąteczny odbył się już… w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o 20.00. Zajęcia są intensywne, skupione zwłaszcza na treningach na siłowni. Małym przerywnikiem był wczorajszy mecz kontrolny w Warszawie z zaprzyjaźnioną II-ligową Legią. Szkoleniowcy obu drużyn umówili się na rozegranie meczu w systemie 5×10 minut, czyli grano… 5 kwart. Pierwsze cztery kwarty były wyrównane, o czym świadczą ich wyniki. Dopiero w ostatniej odsłonie swoją wyższość pokazali siedleccy koszykarze, wygrywając ją w stosunku 27:6. – Daliśmy pograć wszystkim zawodnikom mniej więcej po równo. Zabrakło jedynie Marcina Chodkiewicza, która uskarżał się na drobny uraz i ostatecznie nie wyszedł na parkiet. Kamil Sulima zagrał mało ze względu na ból, który pojawił się w trakcie trwania meczu – ocenia jeden z trenerów SKK, Wiesław Głuszczak. – Mecz z Legią potraktowaliśmy jako mocny trening. Był to niejako przerywnik w zajęciach. Chcieliśmy zobaczyć jak ciężka praca, którą wykonaliśmy w ostatnim okresie, wywrze wpływ na poczynania zawodników. Były wprawdzie problemy ze skutecznością, ale ogólnie cieszymy się z rozegrania tego meczu.

Prawdopodobnie na chwilę obecną nie dojdzie do żadnych ruchów kadrowych w zespole. Najbliższy mecz ligowy SKK rozegra 5 stycznia w Torunia z zespołem SIDEn.

29.12.12, 16:00 – Warszawa
Sparing: Legia Warszawa – SKK Siedlce 64:79 (11:17, 16:13, 17:11, 14:11, 6:27)