Podium dla pań z Rawy

Kolejny sukces w bieżącym roku stał się udziałem narciarzy Rawy Siedlce. Miało to miejsce na Kubalonce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski – II Memoriale Henryka Cieślara w biegach narciarskich.

Drużynowe Mistrzostwa Polski to „pokoleniowe” biegi narciarskie, czyli sztafety klubowe , w których startują zawodnicy z poszczególnych kategorii: I zmiana – junior D (ur.99’2000), II zmiana – junior C (’97’98), III zmiana – junior B (’96’95) i IV zmiana – junior A lub senior (+’94).

Brązowy medal w rywalizacji kobiet wywalczyły zawodniczki Rawy Siedlce: Kamila Borkowska, Anna Bielecka, Joanna Bronisz i Anna Staręga. Złoto przypadło drużynie MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a medal srebrny zdobyły ubiegłoroczne MP w tej konkurencji zawodniczki klubu MULKS Tomaszów Lubelski.

W rywalizacji panów brały udział dwie drużyny z Siedlec. Pierwsza w składzie: Mateusz Posiadała, Patryk Borkowski, Kamil Godlewski, Damian Duk zajęła dziewiąte miejsce, a druga (Karol Filipek, Arkadiusz Posiadała, Rafał Policiński, Grzegorz Staręga) – jedenaste. Drużynowymi Mistrzami Polski w biegach narciarskich, II Memoriale Henryka Cieślara- sezon 2012/13 – został pierwszy zespół NKS Trójwieś Beskidzka.

źródło: skipol; foto: skipol