Historia lubi się powtarzać

Siatkarki Ósemki Siedlce przegrały na własnym parkiecie z Plasem Warszawa 0:3. W pierwszej rundzie spotkanie obu drużyn zakończyło się takim samym wynikiem.

Pierwszy set kompletnie nie wyszedł zawodniczkom Jarosława Plewińskiegeo. Siatkarki ze stolicy na początku wypracowały sobie 3-punktową przewagę i z minuty na minutę tylko ją powiększały, a ta odsłona zakończyła się wynikiem 10:25. W drugiej części siedlczanki pokazały charakter. Gdy na tablicy widniał wynik 17:21 na zagrywkę powędrowała Ewelina Kowal, która w dzisiejszym meczu w tym elemencie gry była najlepsza. Zespół Ósemki dzięki jej dobrej postawie wyszedł na prowadzenie 24:21, jednak nasze zawodniczki następnie straciły pięć punktów z rzędu i ostatecznie przegrały 24:26. W ostatnim secie przyjezdne wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i wygrały tę odsłonę 25:17, a cały mecz 3:0.

Następne spotkanie siatkarki Ósemki Siedlce rozegrają w niedzielę 20 stycznia na własnej hali, a ich rywalem będzie Żbik Pruszków.

06.01.12, 15:00 – Siedlce (PG 4)

III liga: Ósemka Siedlce – Plas Warszawa 0:3 (10:25, 24:26, 17:25)

Ósemka: 1. Kinga Wiśniewska, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Anna Rybałtowska, 10. Martyna Krycka, 14. Ewelina Kowal, 15. Marta Orzyłowska i 6. Klaudia Gajowniczek (libero) oraz 3. Ewelina Wąsak, 12. Adrianna Czaplicka 13. Weronika Sobiczewska