Zrobiły swoje (fotogaleria)

MKK Siedlce wygrał w Lublinie z tamtejszymi akademiczkami 68:55.

Początek meczu był wyrównany, obie ekipy trafiały kosz za kosz. Po trójce Małgorzaty Jurkowskiej siedlczanki osiągnęły prowadzenie 11:7. Wysokie zawodniczki MKK rządziły na parkiecie, zarówno w ataku, jak i w obronie, co doprowadziło do, wydawałoby się, bezpiecznego stanu 22:9. Od tego momentu siedlczankom przydarzył się przestój, który wykorzystały lublinianki podganiając wynik (18:22).

Druga kwarta zaczęła się od kilku dziwnych decyzji sędziego (z Lublina!). Po szybko uzyskanym 4 faulu przez nasz zespół Agnieszka Kret zaliczyła akcję 2+1, dzięki czemu wyrównała stan meczu na 26:26. Przez kilka kolejnych akcji żadna ze stron nie potrafiła osiągnąć przewagi (28:28, 30:30). W drugiej części kwarty oba zespoły trafiały tylko z osobistych. Serię przerwała trójka Katarzyny Furdak (36:34). 2-punktowa różnica utrzymała się do końca połowy zakończonej przy prowadzeniu MKK 38:36.

Od pierwszej minuty trzeciej odsłony spotkania siedlczanki zaczęły budować przewagę. Po indywidualnej szarży Weroniki Toporowskiej klub z Siedlec prowadził 44:39. Od stanu 46:41 siedlczanki zaliczyły przestój, w czasie którego straciły 4 punkty z rzędu. Sytuacje uspokoiły Ewelina Skardzińska i Toporowska (51:44). Akademiczki się nie poddawały i na koniec kwarty zaliczyły akcję 2+1.

Pierwsze punkty w ostatniej kwarcie zdobyła Grażyna Witkoś, która poza świetną postawą przy zbiórkach (15 w całym meczu) co raz trafiała też do kosza UMCS. Mocna gra w obronie, zmęczone rywalki grające praktycznie jedną piątką plus niesamowita Furdak – te elementy złożyły się na dominację MKK w IV kwarcie. Rozgrywająca z Siedlec zdobyła w ostatniej odsłonie meczu więcej punktów niż wszystkie akademiczki i poprowadziła siedlczanki do zwycięstwa.

12.01.13, 17:00 – Lublin
I liga: AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 55:68 (18:22, 18:16, 11:13, 8:17)
UMCS: 7. Paulina Dąbkowska 16, 10. Agnieszka Kret 14, 6. Katarzyna Trzeciak 9, 16. Żaneta Szczęśniak 6, 15. Daria Cybulak 5, 8. Karolina Hajduk 5, 11. Anna Kasprzyk
MKK: 10. Katarzyna Furdak 21, 15. Małgorzata Jurkowska 13 (11 zbiórek), 9. Grażyna Witkoś 9 (15 zbiórek), 25. Marta Urbaniak 8, 7. Weronika Toporowska 7, 13. Ewelina Skardzińska 4, 12. Karolina Stanek 4, 23. Lucyna Kotonowicz 2, 5. Małgorzata Myćka