Niestrawna Ostrovia (multimedia)

Siedlce nie są już terenem nie do zdobycia dla rywali. W ostatnim domowym meczu w pierwszej fazie rywalizacji siedlczanki zasłużenie przegrały z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

W pierwszych minutach meczu siedlczankom brakowało szczęścia. Piłka kilka razy dotykała obręczy, ale nie chciała wpaść do kosza. Ostrovia używała swojej najsilniejszej broni, czyli agresywnej gry w defensywie. Siedlczanki nie potrafiły znaleźć recepty na taką grę i przegrywały 6:10. Po trójce Katarzyny Szymańskiej przyjezdne powiększyły prowadzenie na 13:8. Siedlczanki nie radziły sobie w ataku i raziły nieporadnością w ataku, co doprowadziło do wyniku 9:19.

Początek drugiej kwart to wyrównana walka z obu stron. Sygnał do odrabiania strat dała Weronika Toporowska, po celnym rzucie za 3 punkty. Po kolejne akcji siedlczanki zmniejszyły przewagę ostrowianek do 5 punktów (18:23). Przyjezdne nie straciły rezonu i po kilku chwilach wróciły na prowadzenie 29:20. Od tego momentu na parkiecie rządziła Małgorzata Jurkowska z Małgorzatą Myćką. Ta pierwsza królowała pod koszami, natomiast ta druga trafiała z każdej pozycji. Dzięki postawie tych dwóch zawodniczek MKK zakończył pierwszą połowę prowadząc 41:36.

Mecz zdawał się być pod kontrolą siedlczanek, szczególnie gdy Marta Urbaniak trafiła za 3 punkty (48:39). Były to jednak ostatnie punkty MKK w tej kwarcie. Nie da się racjonalnie wytłumaczyć jakim cudem można stracić 16 punktów z rzędu. Siedlczanki zacięły się w ataku, nie potrafiły powstrzymać ataków rywalek i popełniały proste błędy.

Wszyscy kibice, którzy liczyli, że powtórzy się historia z pierwszej połowy i siedlczanki zdominują rywalki srodze się zawiedli. MKK zaczął kwartę z 4-punktową stratą (48:52), do której potem udało się powrócić (53:57), ale grające konsekwentnie ostrowianki kontrolowały mecz. Rozgrywały długie akcje, trzymały swoją linie defensywną w ryzach i trafiały rzuty osobiste na wysokim procencie. To wszystko – i pewnie o wiele więcej – doprowadziło do pierwszej domowej porażki 59:70.

19.01.13, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 59:70 (9:19, 32:17, 7:16, 11:18)
MKK: 15. Małgorzata Jurkowska 16 (17 zbiórek), 5. Małgorzata Myćka 11, 25. Marta Urbaniak 9, 7. Weronika Toporowska 7, 10. Katarzyna Furdak 5, 23. Lucyna Kotonowicz 4, 12. Karolina Stanek 4, 9. Grażyna Witkoś 3
Ostrovia: 11. Agata Krygowska 16, 12. Katarzyna Szymańska 12, 15. Karolina Kaczmarek 11, 9. Agnieszka Misiek 11, 6. Martyna Cebulska 8, 10. Magdalena Parysek 8, 14. Małgorzata Czaska 4, 8. Edyta Mielczarek, 13. Katarzyna Rosa

źródło: własne; foto; Maciej Sztajnert