Pyrrusowe zwycięstwo Ślęzy

W ostatnim meczu pierwszej fazy rywalizacji w I lidze koszykarki MKK Siedlce przegrały we Wrocławiu z tamtejszą Ślęzą 60:67.

Bez Małgorzaty Jurkowskiej i Weroniki Toporowskiej klub z Siedlec rozpoczął spotkanie we Wrocławiu. Obie zawodniczki zostały zwolnione z wyjazdu na Dolny Śląsk przez trenerów. W mecz lepiej weszły gospodynie, który szybko objęły prowadzenie 4:0. Później gra i wynik się wyrównały. Ślęza wykorzystała chwilowy zastój MKK i zakończyła pierwszą odsłonę spotkania prowadzeniem 18:16.

Druga kwarta nie przyniosła drastycznej odmiany obrazu gry. Wrocławianki w początkowej fazie ćwiartki powiększały swoją przewagę dzięki niemal bezbłędnie wykonywanym rzutom wolnym. MKK odpowiedział dobrą postawą Lucyną Kotonowicz, który w tej części gry zdobyła 10 punktów. Niewiele gorszą dyspozycję rzutową zaprezentowała Katarzyna Furdak i zespół z Siedlec schodził na przerwę prowadząc jednym punktem.

Przerwa nie posłużyła dobrze obu ekipom, ponieważ zatraciły one skuteczność. Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie padły po blisko 2 minutach gry, a ostatecznie zakończyła się ona niskim wynikiem 8:6. Prawie cały dorobek Ślęzy w tej kwarcie był zasługą Aleksandry Łaty, co pozwoliło gospodyniom wrócić na prowadzenie.

Ostatnia odsłona meczu lepiej wyszła miejscowym. Wrocławianki wyszły na prowadzenie 50:46, głównie dzięki dobrej postawie podkoszowej Agaty Szczepanik. Dwie celne trójki Marty Urbaniak przechyliły szalę na korzyść MKK (54:56), jednak była to tylko chwilowa sytuacja. Końcówka należała do ekipy z Dolnego Śląska, która wykorzystała kolejny przestój siedlczanek i odniosła pyrrusowe zwycięstwo.

26.01.13, 17:00 – Wrocław
I liga: Ślęza Wrocław – MKK Siedlce 67:60 (18:16, 17:20, 8:6, 24:18)