Blisko pierwszego punktu

Szczypiorniści siedleckiego Prusa wznowili rozgrywki II ligi. Dzisiaj w Warszawie zmierzyli się z rezerwami AZS UW i przegrali 20:21.

To spotkanie mogło zakończyć się pierwszym zwycięstwem Prusa w tegorocznych rozgrywkach. Niestety, w końcówce zabrakło zimnej krwi i gospodarze w ostatniej akcji meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W meczu wystąpiło dwóch nowych zawodników: Bartosz Aleksandrowicz i Karol Szostakiewicz. Zabrakło natomiast najlepszego strzelca zespołu Prusa Emila Kożuchowskiego.

Do przerwy podopieczni Marka Gutha prowadzili aż 4 bramkami. W drugiej połowie utrzymywała się kilkubramkowa przewaga teamu z Siedlec, jednak w końcówce gospodarze doprowadzili do remisu i zaraz po nieudanym ataku Sebastiana Tomczuka zdobyli prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 21:20.

Zespół Prusa zagrał w tym spotkaniu dobrze w obronie, jednak wciąż trzeba popracować nad skutecznością.

27.01.13, 12:00 – Warszawa

II liga: AZS UW II Warszawa – Prus Siedlce 21:20 (9:13)

Prus: Sebastian Ługowski, Bartosz Aleksandrowicz, Adam Maciak – Paweł Chybowski, Paweł Łukaszuk, Marek Zbucki, Tomasz Brzezek, Sebastian Tomczuk, Sebastian Hunder, Michał Kluczek, Marek Głuchowski, Rafał Jaszczuk, Maciej Żółkowski, Dawid Rymarzak, Bartosz Sokołów, Karol Szostakiewicz

źródło: własne; foto: Joanna Kozłowska