czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Na własne życzenie (fotogaleria)

Siatkarki Ósemki Siedlce przegrały z Mazovią Warszawa 0:3, ale były bliskie urwania seta czołowej ekipie III ligi.

Do połowy pierwszej partii żadna ze stron nie potrafiła uciec rywalowi. Błędy własne siedlczanek doprowadziły do tego, że Mazovia odskoczyła na 4 punkty (17:13). Po czasie Ósemka odrobiła 3 punkty. Chwilę później powtórka ze strony przyjezdnych – decyzja ławki o przerwie na żądanie i 3 punkty z rzędu. Kolejna 3-punktowa seria padła łupem siedlczanek (19:20), ale to Mazovia wykazała więcej wyrachowania w decydującym momencie pierwszej odsłony.

Drugiego seta ekipa ze stolicy zaczęła od dobrych zagrywek i wysokiego prowadzenia (4:1, 8:2). Ciężar gry na swoje barki wzięła gwiazda zespołu Agnieszka Krzymowska, do tego Mazovia popełniała sporo błędów, które zostały skrzętnie wykorzystane przez gospodynie (11:12). Od tego momentu warszawianki ustabilizowały swoją grę, osiągnęły bezpieczne prowadzenie, które kontrolowały do końca partii.

Trzeci set powinien paść łupem Ósemki, a to jakim cudem został przegrany ciężko wytłumaczyć. Dzięki dobrej zagrywce siedlczanki osiągnęły przewagę w każdym elemencie i wyszły na prowadzenie 18:8. Podopieczne Jarosława Plewińskiego chyba poczuły się zbyt pewnie i praktycznie przestały grać. Remis 20:20 – koszmar. Będąca na fali Mazovia zachowała więcej zimnej krwi w końcówce i zapewniła sobie zwycięstwo za komplet punktów.

03.03.13, 12:00 – Siedlce (PG 4)

III liga: Ósemka Siedlce – Mazovia Warszawa 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)

Ósemka: 2. Martyna Krycka, 5. Marta Orzyłowska, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Ewelina Wąsak, 10. Weronika Sobiczewska, 15. Anna Rybałtowska i 6. Klaudia Gajowniczek (libero) oraz 3. Eliza Roguska, 11. Ewa Grzelak

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk