Wykazały wyższość (fotogaleria)

Po raz drugi w odstępie kilku dni koszykarki MKK wykazały wyższość nad juniorami SKK Siedlce.

Siedlczanki dobrze weszły w mecz, osiągając prowadzenie 9:2. Najlepiej na parkiecie w pierwszych minutach czuła się Karolina Stanek (trójka + skuteczne wejście pod kosz). MKK prowadził już 15:4, ale kilka minut słabej skuteczności doprowadziło do wyniku 15:12 na koniec kwarty. Druga część gry upłynęła pod znakiem dobrej gry Stanek i delikatnej przewagi juniorów SKK, którzy osiągnęli prowadzenie 28:23. Młodzi podopieczni Tomasza Araszkiewicza zakończyli połowę wygrywając 32:29.

III kwarta zaczęła się do akcji 3+1 Weroniki Toporowskiej i powrotu MKK na prowadzenie. Siedlczanki wypracowały 5-punktową przewagę, której pilnowały do końca ćwiartki (37:32, 41:36, 45:41, 49:44). W ostatniej kwarcie kilka szybkich ataków koszykarek doprowadziły do podwojenia przewagi (56:46). MKK nie dał sobie wyrwać zwycięstwa, momentami grając ciekawą i zróżnicowaną koszykówkę. Poza tym koszykarki z Siedlec musiały radzić sobie z agresywną grą SKK, co powinno zaprocentować w meczach fazy play-off.

Ostatnim sprawdzianem przed meczami grupy C będzie testmecz z koszykarzami I LO im. Bolesława Prusa. Do pojedynku dojdzie w środę (6 lutego) o 20:00 na hali ARMS.

04.02.13, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

Sparing: MKK Siedlce – SKK Siedlce (juniorzy) 74:67 (15:12, 14:20, 20:12, 25:23)

MKK: Jurkowska 16, Stanek 15, Kotonowicz 13, Myćka 10, Toporowska 9, Urbaniak 6, Witkoś 5, Prochenka