Sparingowy triumf (fotogaleria)

Pogoń Siedlce odniosła pierwsze zwycięstwo tej zimy w spotkaniu sparingowym z III-ligowym GKP Targówek 5:2.

Biało-niebiescy już na początku spotkania mieli okazje na zdobycie gola, ale Krystian Wójcik i Rafał Kosiec nie potrafili umieścić piłki w siatce. Udało się to Kamilowi Wójciakowi, który wykorzystał błąd Damiana Guzka i w sytuacji sam na sam pokonał siedleckiego golkipera. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Adrian Dziubiński strzelił na 1:1.

Po zmianie stron padło więcej bramek. Już w 47 minucie Chinonso Agu wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Za chwilę w polu karnym faulowany był Rafał Jędrzejczyk, ale rzutu karnego nie wykorzystał Paschal Ekwueme. W 63 minucie po podaniu Roberta Kwiatkowskiego gola dla Pogoni strzelił Marcin Stromecki. Na siedem minut przed końcem przy biernej postawie drużyny goście, a mianowicie Marcin Kolasiński zdołał strzelić drugą bramkę dla GKP. W końcówce Pogoniści strzelili jeszcze dwa gole. Pierwszą Patryk Kamiński z rzutu karnego podyktowanego za faul na Bartoszu Mudencie, drugą po strzale Rafała Jędrzejczyka.

W drużynie Piotra Szczechowicza testowany był m.in. środkowy obrońca jednego z III-ligowych klubów.

Następne spotkanie Pogoń zagra w sobotę o godzinie 14:00 z Wisłą Puławy.

06.02.13, 15:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – GKP Targówek 5:2 (1:1) Widzów: 10

Bramki: Adrian Dziubiński 41, Chinonso Agu 47, Marcin Stromecki 63, Patryk Kamiński 86 (k), Rafał Jędrzejczyk 90+1 – Kamil Wójciak 38, Marcin Kolasiński 83

W 49 minucie Paschal Ekwueme (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (46 Karol Budzikur) – 15. Rafał Augustyniak (46, 17. Robert Kwiatkowski), 17. Przemysław Rodak (46, 3. zawodnik testowany), 5. Jacek Moryc, 22. Damian Guzek (46, 2. Bartosz Mudent) – 7. Rafał Kosiec (46, 14. Rafał Jędrzejczyk), 11. Adrian Dziubiński (46, 4. Chinonso Agu), 24. Bartłomiej Dołubizna (35, 16. Marcin Stromecki), 19. Krystian Wójcik (46, 20. Patryk Kamiński), 13. Mariusz Dzienis (71, 9. Bartosz Kaszubowski) – 18. Kacper Starek (46, 6. Paschal Ekwueme)

Sędzia: Kamil Wolski (Siedlce)