Rozstrzelali Wektrę (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce pokonała na własnym boisku Wektrę Zbuczyn 11:0.

Od pierwszych minut siedlczanie narzucili swój styl gry. Festiwal strzelecki w 4 minucie rozpoczął Bartosz Kaszubowski, który wykorzystał podanie Sylwestra Bugi i umieścił piłkę w bramce. Piętnaście minut później Tomasz Lipiński mając przed sobą tylko bramkarza podwyższył na 2:0. Chwilę później ponownie po akcji Buga – Kaszubowski, ten drugi będą sam na sam z golkiperem Wektry celnie uderzył na bramkę. W 22 minucie piłka z lewego skrzydła przeleciała przez całe pole karane, żaden z zawodników gości jej nie wybił, a dobrze ustawiony Tomasz Misiowski strzelił czwartą bramkę dla biało-niebieskich. W 26 i 27 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Kaszubowski, który wykorzystał dobre podania kolegów z drużyny. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy strzał Bugi sparował bramkarz Damian Krasuski, ale dobitka Patryka Szachnowskiego z bliskiej odległości była już nie do obrony. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 7:0.

W drugiej połowie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza strzelili jeszcze 4 bramki. W 60 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Huberta Łukanowskiego Lipiński zdobył bramkę po uderzeniu głową. Dziesięć minut później padł kolejny gol. Wymiana podań pomiędzy Łukaszem Czarnockim i Kamilem Domański zakończyła się bramką tego drugiego. W 77 minucie hat-tricka skompletował Lipiński. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Łukanowski, który strzelił bramkę głową po celnym dośrodkowaniu Damian Rytla z rzutu rożnego.

W zespole Pogoni zagrał wychowanek siedleckiego klubu Tomasz Stromecki, występujący ostatnio w Podlasiu Sokołów Podlaski.

15.02.13, 18:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Wektra Zbuczyn 11:0 (7:0)

Bramki: Bartosz Kaszubowski 4, 20, 26, 27, Tomasz Lipiński 19, 60, 77,  Tomasz Misiowski 22, Patryk Szachnowski 44, Kamil Domański 70, Hubert Łukanowski 90

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (46 Mateusz Soszyński) – 2. Tomasz Lipiński, 22. Tomasz Stromecki, 6. Mateusz Padysz, 19. Hubert Łukanowski – 18. Tomasz Misiowski (46, 16. Bartłomiej Kamiński), 14. Adam Chojecki (46, 9. Robert Narwojsz), 17. Damian Rytel, 7. Sylwester Buga, 11. Patryk Szachnowski (68, 18. Kamil Domański) – 15. Bartosz Kaszubowski (46, 20. Łukasz Czarnocki)