Zwycięstwo SKK! (fotogaleria)

Fatalna passa 10 meczów bez wygranej przełamana! Koszykarze SKK pokonali w meczu I ligi mężczyzn Polonię Przemyśl 72:60.

Najwięksi pesymiści przewidywali, że SKK w tak fatalnej formie nie będzie w stanie do końca rozgrywek zasadniczych pokonać zbyt wielu zespołów, no może poza znajdującymi się niżej w tabeli: UMKS Kielce i AZS Politechnika Poznań. A tu miłe wieści dotarły z Podkarpacia. Dwa długie miesiące, 1o spotkań ligowych czekali koszykarze SKK na zwycięstwo. Przyszło ono w Przemyślu.

Pierwsze minuty spotkania z miejscową Polonią nie przyniosły większej przewagi którego z zespołów. W drużynie gospodarzy prym wiódł Dariusz Wyka, a po stronie gości niezawodny od dłuższego czasu Przemysław Lewandowski. Dopiero w końcowych fragmentach premierowej odsłony przemyślanie uzyskali przewagę, która po 10 minutach wynosiła 6 punktów (20:14).

Znakomita seria punktowa Marcina Chodkiewicza w drugiej kwarcie sprawiła, że SKK odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 26:24. Przytłoczone „niedźwiadki” raptem zatraciły skuteczność, co pozwoliło podopiecznym Wiesława Głuszczaka na kontrolowanie wyniku i zejście na przerwę w 6-punktową zaliczką (37:31).

Tradycyjnie już naszym graczom nie udało się zbyt długo utrzymać wypracowanej przewagi. Niesamowity Dariusz Wyka wprawił swoich kibiców w radość, kiedy to trafiając z półdystansu i dystansu doprowadził do stanu 40:42. Po „trójce” Tomasza Zabłockiego Polonia prowadził 43:42. Dopiero wtedy przebudzili się siedleccy koszykarze. Na tyle skutecznie, że przed decydującą kwartą na tablicy świetlnej w polu – gospodarze widniała liczba 49, a w polu – goście 54.

Celne trafienie za 3 pkt Radosława Basińskiego na początku ostatniej „ćwiartki” przyniosło chwilowy spokój w szeregach jego drużyny. Trwał on do połowy kwarty, gdy było 53:64. Tomasz Zabłocki do spółki z Grzegorzem Płocicą zmniejszyli dystans do 4 oczek (60:64). Bezcenna okazała się wówczas „trójka” Kamila Sulimy, która odebrała gospodarzom zapał. Wprawdzie pozostawały jeszcze 3 minuty, ale nerwowość w szeregach Polonii (straty, faule, „pudła”) nie pozwoliła na dogonienie naszego zespołu. Takim to sposobem szósta w sezonie wygrana SKK stała się faktem.

Kluczem do zwycięstwa okazały się zbiórki, których Polonia zanotowała zaledwie 27 przy 42 SKK. Double-double w drużynie kierowanej przez Wiesława Głuszczaka zanotowali: Marcin Chodkiewicz (16 pkt, 11 zbiórek) i Tomasz Deja (12 pkt, 10 zbiórek). Z dobrej strony pokazali się: wspominany wcześniej Przemysław Lewandowski (16 pkt, 5 zbiórek) oraz Radosław Basiński (11 pkt, 5 zbiórek).

16.02.13, 18:00 – Przemyśl

I liga: Polonia Przemyśl – SKK Siedlce 60:72 (20:14, 11:23, 18:17, 11:18)

Polonia:  19. Dariusz Wyka 19, 14. Tomasz Zabłocki 12, 9. Grzegorz Płocica 10, 6. Tomasz Przewrocki 8, 16. Bartosz Bal 5, 10. Artur Mikołajko 2, 12. Rafał Partyka 2, 20. Michał Musijowski 2

SKK: 7. Marcin Chodkiewicz 16, 17. Przemysław Lewandowski 16, 15. Tomasz Deja 12, 8. Radosław Basiński 11, 5. Kamil Sulima 8, 10. Mariusz Rapucha 5, 11. Mateusz Bal 2, 12. Jacek Czyż 2, 21. Rafał Kulikowski