czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Bez szans w starciu z Nike (fotogaleria)

Siatkarki Ósemki Siedlce przegrały w meczu III ligi kobiet z Nike Węgrów 0:3.

Pierwszy set nie miał większej historii. Zawodniczki Nike Węgrów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła były lepsze od siedlczanek. W grze podopiecznych Jarosława Plewińskiego było dużo błędów własnych i nieporozumień, a set zakończył się porażką 7:25. W drugiej partii zawodniczki z Siedlec podjęły walkę. Do stanu 13:13 trwała wyrównana gra. Chwilę później po bloku Eweliny Kowal i dobrym ataku jednej z zawodniczek nasze siatkarki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Trener gości poprosił o czas dla zespołu, który był trafną decyzją. Po krótkiej rozmowie Nike wyszło na parkiet i zdobyło 6 punktów z rzędu (15:19). Do końca odsłony węgrowianki kontrolowały przebieg meczu, a set zakończył się wygraną przyjezdnych 25:18. W ostatniej partii w grze siedlczanek nie było widać woli walki. Na początku seta Ósemka walczyła jak równy z równym, jednak powtórzyła się sytuacja z drugiej odsłony. Przyjezdne odskoczyły na kilka punktów i dowiozły to do końca. Set zakończył się wynikiem 14:25, a cały mecz 0:3.

Następne spotkanie Ósemka Siedlce rozegra w sobotę 23 lutego na wyjeździe z drużyną NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

17.02.13, 12:00 – Siedlce (PG 4)

III liga: Ósemka Siedlce – Nike Węgrów 0:3 (7:25, 18:25, 14:25)

Ósemka: 2. Martyna Krycka, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Kinga Wiśniewska, 12. Anita Maciejewska, 13. Paulina Kacprzak, 14. Ewelina Kowal i 9. Anna Rybałtowska (libero) oraz 1. Weronika Sobiczewska, 11. Ewa Grzelak, 15. Julia Biardzka