wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Mistrzowska klasa MKK (fotogaleria)

Rozgrywając swój najlepszy mecz w sezonie koszykarki MKK Siedlce rozbiły olsztyński KKS 91:59.

Mecz dobrze się zaczął dla gospodyń, które osiągnęły szybkie prowadzenie 6:0. Siedlczanki potrzebowały chwili, aby oswoić się z halą, ale z każdą minutą na parkiecie prezentowały się lepiej, z kolei KKS popełniał coraz więcej wymuszonych błędów. MKK wyrównał po akcji 2+1 Karoliny Stanek. Przy czasie dla MKK utrzymywał się remis 10:10. W końcówce znowu przewagą wypracowały olsztynianki, ale celne rzuty osobiste ze strony drużyny z Siedlec ustaliły wynik 16:16 na koniec kwarty.

Druga odsłona meczu to popis podopiecznych Todora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza. Rewelacyjnie prezentowały się Małgorzata Jurkowska i Stanek. Po akcji 2+1 tej pierwszej MKK osiągnął prowadzenie 25:20. 4 punkty Natalii Żukowskiej na nowo zbliżyły do siebie oba zespoły, a remis (27:27) pojawił się na tablicy po trójce numer Jessici Musijowskiej. Od tego momentu gospodynie zdobyły 2 punkty, a MKK 19! Agresywna gra w obronie, ale bez przesady (3 faule w pierwszej połowie), skuteczne kontry i najwyższa klasa Karoliny Stanek wysforowały siedlczanki na prowadzenie 46:29.

Przerwa nie wybiła z uderzenia MKK, a wręcz utwierdziła w przekonaniu, że zespół z Siedlec jest tego dnia poza zasięgiem olsztynianek. Małgorzata Jurkowska rozgrywała kapitalne zawody, pod koszem zbierała wszystko, do tego dokładała celne rzuty z półdystansu. Olsztynianki przekroczyły limit fauli w trzy minuty, a nagromadzone przewinienia powodowały, że kolejne zawodniczki opuszczały parkiet. Na koniec kwarty celna trójka Stanek poprawiła wynik na 73:49.

W ostatniej kwarcie nic się nie zmieniło. MKK był o klasę lepszy od rywalek, umiejętnie je punktował i wygrał ostatecznie 91:59. Wielkie zawody rozegrały Jurkowska (double-double) i Stanek. Pozostałe zawodniczki też zagrały na dobrym poziomie. Trzy olsztynianki opuściły parkiet za faule, podczas gdy MKK w całym meczu nazbierał 8 fauli! Można by przytaczać inne statystyki, ale nie zmienia to faktu, że siedlczanki bez skrupułów rozgromiły KKS.

16.02.13, 13:30 – Olsztyn
I liga, gr. C: KKS Olsztyn – MKK Siedlce 59:91 (16:16, 13:30, 20:27, 10:18)
KKS: 8. Natalia Żukowska 12, 12. Alicja Minczewska 10, 4. Karina Różyńska 10, 15. Jessica Musijowska 8, 11. Iwona Polak 8, 7. Joanna Markiewicz 4, 5. Dominika Spittal 4, 17. Ksenia Zajączkowska 3, 6. Angelina Skarżycka, 14. Patrycja Ulaszewska, 19. Jolanta Wichłacz, 20. Aleksandra Żygowska.
MKK: 15. Małgorzata Jurkowska 23 (11 zbiórek), 12. Karolina Stanek 23, 5. Małgorzata Myćka 17, 23. Lucyna Kotonowicz 14, 7. Weronika Toporowska 8 (7 asyst), 10. Katarzyna Furdak 5, 13. Ewelina Skardzińska 1, 11. Anna Jaszczuk, 24. Dominika Prochenka.

źr. własne; foto: Maciej Sztajnert