Obeszły się smakiem (fotogaleria)

Blisko zdobyczy punktowej były siatkarki Ósemki Siedlce, ale ostatecznie uległy Uniwersytetowi Warszawskiemu 1:3.

Pierwszy set nie był wymarzony dla siatkarek Ósemki Siedlce. Kiepski odbiór, brak skończenia ataku i wiele zepsutych zagrywek złożyły się na porażkę w tej partii. Praktycznie od samego jej początku warszawianki uzyskały przewagę i z każdym punktem ją powiększały wygrywając pewnie do 14.

Zadowolone z przebiegu tej partii myślami były już przy obiedzie, wszak pora była obiadowa. Dało się słyszeć słowa: „Skończmy szybko i jedziemy do Maca (McDonalds)”. Tymczasem po chwili było im nie w smak, bowiem drugi set zaczął się od prowadzenia Ósemki 5:0. Mało tego, Natalia Klimiuk swoją zagrywką sprawiła wiele kłopotów rywalkom, a na tablicy widniał już wynik 13:1. Pogoń za wynikiem Uniwersytetu okazała się nieskuteczna, aczkolwiek wynik seta powinien być dużo dużo wyższy. Rozluźnione siedlczanki popełniły kilka błędów, ale mimo to set padł ich łupem.

Początek kolejnego seta był jeszcze korzystny dla Ósemki (4:2, 5:3), jednak mobilizacja, a może raczej głód warszawianek sprawił, że zebrały się i rozstrzygnęły go na swoją korzyść wygrywając do 18.

Czwarty set zapowiadał się interesująco. Podopieczne Jarosława Plewińskiego nie zamierzały odpuszczać i zdołały uzyskać kilkupunktową zaliczkę (10:7, 14:10, 16:13). W rozstrzygających fragmentach seta przyjezdne wyrównały po 18. Siedlczanki znów wyszły na prowadzenie 22:20, ale rywalki ponownie zrównały się punktami. W samej końcówce zabrakło nieco doświadczenia i to AZS cieszył się z wygranej do 23.

Szkoda zwłaszcza tego czwartego seta, bo wygranie jego dawało punkt, a kto wie jak potoczyłby się tie-break i czy nie udałoby się zgarnąć nawet 2 punktów.

Za tydzień w Siedlcach o 12.00 ostatnie ligowe spotkanie Ósemki w tym sezonie. Przeciwnikiem będzie LTS Legionovia. Zapraszamy do kibicowania!

10.03.13, 12:00 – Siedlce (PG 4)
III liga: Ósemka Siedlce – AZS Uniwersytet Warszawski 1:3 (14:25, 25:17, 18:25, 23:25)
Ósemka: 2. Martyna Krycka, 4. Ewa Połeć, 5. Marta Orzyłowska, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Anna Rybałtowska, 10. Kinga Wiśniewska i 13. Ewelina Wąsak (libero) oraz 1. Klaudia Gajowniczek,  3. Eliza Roguska, 11. Natalia Klimiuk, 14. Ewa Grzelak.