Gorzej po przerwie

Wicelider I ligi nie bez problemów pokonał Siedlecki Klub Koszykówki. O zwycięstwie AZS Kutno zdecydowała druga połowa meczu.

Trzy minuty były potrzebne koszykarzom SKK, by zdobyć pierwsze punkty w meczu w Kutnie. Stało się to przy prowadzeniu gospodarzy 7:0. Później było już znacznie lepiej. Dwie celne „trójki” Kamila Sulimy i Przemysława Lewandowskiego pozwoliły wrócić do gry. Mecz wyrównał się jeśli chodzi o przebieg jak i sam wynik. Dobrze w drużynie SKK prezentował się Marcin Chodkiewicz i wspomniany Lewandowski, a w obozie gości – Mateusz Szwed i Szymon Rduch. Po pierwszej „ćwiartce” 19:18.

W drugiej kwarcie gospodarzom udało się w pewnym momencie wyjść na 6-punktowe prowadzenie (28:22), ale dzięki rzutom wolnym Radosława Basińskiego zostało ono szybko zniwelowane. Od tego czasu żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Po 20 minutach zasłużony remis 31:31.

Po przerwie zaczęły się emocje. Serie punktowe AZS w trzeciej odsłonie wydatnie przyczyniły się do tego, że przed decydującą kwartą gospodarze prowadzili 50:43. Miejscowi mieli lepiej ustawione celowniki poza granicą 6,75m, co też nie było bez znaczenia.

Zaliczka wypracowana w poprzednich minutach była znamienna w skutkach, jeśli chodzi o przebieg ostatniej kwarty. Akademicy grali spokojniej i skuteczniej. Widoczni byli Grzegorz Małecki i Łukasz Kwiatkowski. Nasi gracze próbowali jak najszybciej odrobić straty celując za 3, ale nie byli dziś mocni w tym elemencie koszykarskiego wtajemniczenia. Poza tym mnożyły się straty. Skończyło się na wyniku 64:52.

W zasadzie porażka SKK w tym meczu była wkalkulowana. Bardzo ważny będzie ostatni mecz rundy zasadniczej za tydzień. W Siedlcach SKK zmierzy się z poznańską Politechniką. Porażka siedlczan może spowodować, że spadną w tabeli na 15 pozycję i wówczas w fazie play-out mierzyliby się z drużyną, która zajmie 12 miejsce.

16.03.2013, 17:30 – Kutno
I liga: AZS Kutno – SKK Siedlce 64:52 (19:18, 12:13, 19:12, 14:9)

AZS: 4. Szymon Rduch 15 (3×3), 7. Grzegorz Małecki 10, 33. Wojciech Glabas 10, 12. Mateusz Szwed 9 (13 zbiórek, 6 bloków), 21. Dawid Bręk 9, 9. Łukasz Kwiatkowski 6, 5. Krzysztof Jakóbczyk 5 (7 asyst), 6. Kamil Maciejewski.

SKK: 7. Marcin Chodkiewicz 13, 17. Przemysław Lewandowski 12 (1×3), 5. Kamil Sulima 9 (1×3, 3 przechwyty), 8. Radosław Basiński 9 (4 asysty, 4 straty), 10. Mariusz Rapucha 3, 16. Tomasz Gałan 3, 11. Mateusz Bal 2, 12. Jacek Czyż 1, 19. Rafał Sobiło, 21. Rafał Kulikowski.