Energetyczne wejście do play-outów (fotogaleria)

KPS Jadar Siedlce bez żadnego problemu pokonał Energetyka Jaworzno 3:0. I to właśnie z tym rywalem podopieczni Macieja Nowaka powalczą o zachowanie I-ligowego bytu.

Przed spotkaniem wszyscy dopisywali na konto KPS 3 punkty. Energetyk jest ligowym outsiderem, który względem zeszłego sezonu zanotował spory regres.

Od początku meczu KPS przeważał. Odważne ataki siedlczan dały prowadzenie 8:5. Do wyniku 14:12 goście z Jaworzna jeszcze utrzymywali kontakt punktowy, ale po świetnych zagrywkach Jakuba Buckiego zrobiło się 20:12. Na 23:15 podwyższył asem Jakub Kowalczyk, a mecz zakończył Mateusz Jasiński atakiem z przechodzącej.

Drugi set zaczął się niespodziewanie dobrze dla Energetyka (0:4, 2:7). Passa 7 punktów z rzędu, ukoronowana ustrzeleniem rywala z zagrywki przez Witolda Chwastyniaka pozwoliła wrócić zespołowi na właściwe tory. Do końca partii KPS kontrolował ją, popisał się kilkoma efektownymi zagraniami i pewnie wygrał.

W ostatnim secie odjazd nastąpił od stanu 7:5. Siedlczanie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego abecadła. Po efektownym dwubloku na tablicy wyników pojawiło się prowadzenie KPS 16:9. Do końca meczu rozbici goście nie byli w stanie niczym odpowiedzieć.

Ekipa z Jaworzna ponownie zawita do Siedlec 6 i 7 kwietnia. Stawka meczu będzie wówczas zdecydowanie większa, ponieważ KPS zmierzy się z Energetykiem w play-outach. Siedlczanie po tym co zaprezentowali w sobotę będą zdecydowanym faworytem, ale trzeba zachować czujność, bo walka o utrzymanie rządzi się swoimi prawami.

16.03.2013, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

KPS Jadar Siedlce Energetyk Jaworzno 3:0 (25:16, 25:15, 25:16)

KPS: 2. Witold Chwastyniak, 8. Tomasz Kowalski, 10. Jakub Kowalczyk, 12. Kamil Długosz, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński, 13. Damian Kaniowski (libero)