czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wygodny rywal (fotogaleria)

Koszykarki z Siedlec po raz drugi w sezonie okazały się lepsze od KKS Olsztyn.

Od pierwszych minut na parkiecie zarysowała się przewaga MKK. Siedlczanki żądne zwycięstwa po ostatnich porażkach prezentowały ciekawe akcje w ofensywie i szczelną obronę, co doprowadziło do wyniku 8:3. Trener rywalek poprosił o przerwę, ale nie wybiła ona z uderzenia naszych koszykarek, które wyszły na prowadzenie 19:9. Alicja Minczewska z KKS zaliczyła akcję 3+2 w krótkim odstępie czasu i zmniejszyła różnicę między zespołami do 5 punktów. Ostatnie słowo w pierwszej kwarcie należało do Lucyny Kotonowicz, która po szybkim ataku ustaliła wynik na 22:16.

Kolejna odsłona meczu zaczęła się od 3 punktów z rzędu rywalek, przez co złapały one kontakt z naszym zespołem. Siedlczanki szybko wybiły olsztyniankom marzenia o dobrym wyniku. KKS zatrzymał się na 19 punkcie, a MKK dojechał do 37. Udział nie do przecenienia w tej rewelacyjnej serii miała Katarzyna Furdak. Chwila rozluźnienia kosztowała siedlczanki utratę części przewagi, ale trójka Weroniki Toporowskiej zamknęła pierwszą połowę wynikiem 43:28 na tablicy.

Trzecia kwarta była wyrównana, ale w decydujących momentach siedlczanki wykazywały wyższość. Skuteczna w tej części gry była Kotonowicz. Poza tym klasą samą w sobie była Karolina Stanek. Podobnie jak w Olsztynie, tak i w Siedlcach zaprezentowała się z najlepszej strony. Właśnie jej rzut za 3 równo z syreną kończącą kwartę dał MKK prowadzenie 71:50.

W ostatniej kwarcie rozstrzygniętego już meczu lepiej poczynały sobie przyjezdne. Po pięciu minutach przewaga MKK zmalała do 14 punktów. Siedlczanki jednak, podobnie jak w Olsztynie, nie gromadziły fauli, w przeciwieństwie do zawodniczek KKS, których przewinienia dały o sobie znać w czwartej kwarcie. Po trójce Stanek prowadzenie MKK wynosiło 85:67, potem urosło o kolejne 2 punkty i przy 20-punktowej różnicy mecz się zakończył.

17.03.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – KKS Olsztyn 87:67 (22:16, 21:12, 28:22, 16:17)
MKK: 10. Katarzyna Furdak 21, 12. Karolina Stanek 21, 23. Lucyna Kotonowicz 13, 7. Weronika Toporowska 7, 25. Marta Urbaniak 6, 9. Grażyna Witkoś 6, 13. Ewelina Skardzińska 4, 6. Dominika Paczkowska 2, 24. Dominika Prochenka 1, 11. Anna Jaszczuk, 5. Małgorzata Myćka
KKS: 4. Karina Różyńska 17, 12. Alicja Minczewska 14, 7. Joanna Markiewicz 11, 15. Jessica Musijowska 10, 11. Iwona Polak 4, 5. Dominika Spittal 4, 16. Anna Todys 3, 10. Alicja Szych 2, 17. Ksenia Zajączkowska, 8. Natalia Żukowska, 20. Aleksandra Żygowska