Katastrofa w drugiej kwarcie

W spotkaniu o 14 miejsce w rozgrywkach drużyna z Siedlec bezapelacyjnie przegrała z beniaminkiem z Poznania. W fazie play-out SKK spotka się z Polonią Przemyśl.

Koszykarze z Siedlec rozgrywali ostatni pojedynek rundy zasadniczej przed własną publicznością. Podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka chcieli podtrzymać dobrą formę i zagrać dobre spotkanie. Rzeczywistość jednak okazała się zgoła odmienna. Początek meczu był wymianą ciosów z obu stron. Wynik cały czas oscylował wokół remisu i żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi.

O losach niedzielnego spotkania zdecydowała druga kwarta. Goście z Poznania w tej części gry wręcz zdeklasowali gospodarzy, którzy mieli ogromne problemy ze skutecznością rzutów. Na dodatek agresywna obrona akademików nie pozwoliła siedlczanom na wiele. – Kompletnie pogubiliśmy się. W ataku nie graliśmy zespołowo, nie dzieliliśmy się piłką. Doświadczeni zawodnicy pozwolili sobie na kilka denerwujących strat, które absolutnie nie powinny mieć miejsca – przyznał dla naszego portalu opiekun SKK.

Świetnie w pierwszej połowie prezentował się duet Adam MetelskiPaweł Hybiak. Szczególnie ten drugi był motorem napędowym beniaminka z Poznania. Metelski natomiast imponował pod koszem. Do 17 oczek zdobytych w tym spotkaniu 29-letni zawodnik dorzucił jeszcze 11 zbiórek. W szeregach gospodarzy natomiast trudno było znaleźć zawodnika, który wziąłby ciężar zdobywania punktów na swoje barki.

W drugiej połowie dzięki uzyskanej przewadze, beniaminek mógł grać zdecydowanie spokojniej. Koszykarze z Siedlec próbowali odrobić straty do rywali, lecz dobra postawa akademików z Poznania skutecznie im to uniemożliwiła. Goście z Wielkopolski nie dość, że prezentowali się zdecydowanie lepiej pod względem kondycyjnym, to ich ambicja i walka o każdą piłkę była godna uznania. Ostatecznie AZS Politechnika Poznań pokonał ekipę z Mazowsza 94:68. Akademicy w fazie play-out spotkają się z Astorią Bydgoszcz, SKK natomiast rywalizować będzie z Polonią Przemyśl.

24.03.13, 18:00 – Siedlce (hala ARM)

I liga koszykarzy: SKK Siedlce – AZS Politechnika Poznań 68:94 (18:21, 6:23, 26:26, 18:24)

SKK: K. Sulima 18, P. Lewandowski 13 ,R. Basiński 13, M. Chodkiewicz 11, M. Rapucha 3, T. Deja 8, R. Kulikowski 2, R.Sobiło 0, J. Czyż 0, M. Bal 0.

AZS: P. Hybiak 20 , P. Gacek 17, A. Metelski 17, T. Gierwazik 15 M. Rostalski 8, M. Szydłowski 6, P. Stankiewicz 5, M. Rutkowski 4, T. Baszak 2, K. Rzeczkowski 0.