Kolekcjoner medali

Maciej Staręga zdobył swój drugi złoty medal w Mistrzostwach Polski seniorów, które rozgrywane są na trasach Kubalonki. Siedlczanin ma także w dorobku brąz za bieg na 10 km stylem klasycznym.

W trzecim dniu Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich zawodnicy rywalizowali w biegach długich ze startu wspólnego techniką klasyczną. Maciej Staręga (Rawa Siedlce) po zwycięstwie w sprincie, dziś okazał się najlepszy w biegu na 30 km. Drugie złoto wywalczone po ciężkim boju. Jestem szczęśliwy i zmęczony. 30 km na trasach na Kubalonce to nie sielanka, lecz walka ze swoim organizmem na każdym metrze trasy… Od kiedy uciekłem rywalom na ok 15 km trasy utrzymywałem swoją 20 sek. przewagę. Przed ostatnim okrążeniem zdecydowałem się jednak zmienić narty, gdyż czułem, że smar zaczyna słabiej trzymać. W tym momecie dojechał mnie Seba (Sebastian Gazurek – przyp red.). Lecieliśmy razem pół kółka i potem na jednym z podbiegów postanowiłem już nie kalkulować. Ruszyłem mocno, a Seba już nie dał rady utrzymać tempa – tak wyglądał bieg zdaniem złotego medalisty.

Na miejscu drugim uplasował się wspomniany Sebastian Gazurek (Trójwieś Beskidzka), a brązowy medal wywalczył Jan Antolec (Poroniec Poronin). Dwudzieste pierwsze miejsce zajął Damian Duk (Rawa).

Wśród kobiet na dystansie 15 km triumfowała Sylwia Jaśkowiec (Hilltop Wiśniowa-Osieczany). Medal srebrny wywalczyła Paulina Maciuszek (Poroniec Poronin), a brąz Emilia Romanowicz (Puszcza Supraśl), na ostatnich metrach wyprzedzając Magdalenę Kozielską (Regle Kościelisko). Na miejscu piątym uplasowała się Anna Staręga (Rawa Siedlce), a dwunasta była jej klubowa koleżanka Katarzyna Iskra.

źródło: własne / skipol; foto: skipol