Śnieżne granie rezerw (fotogaleria)

Zespół Pogoni II Siedlce rozegrał kolejny mecz kontrolny. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza zremisowali z Naprzodem Skórzec 1:1 (0:0).

Spotkanie było rozgrywane na zaśnieżonym boisku i przy ciągle padającym śniegu. W pierwszej połowie bramki nie padły, ale oba zespoły miały okazje. W Pogoni II trzy groźne strzały oddał Bartosz Kaszubowski. Raz trafił w poprzeczkę, a dwa razy po jego uderzeniach bardzo dobrze interweniował bramkarz gości Paweł Krawczyk. Następnie Kacper Starek pognał lewą stroną po czym oddał strzał w boczną siatkę bramki. Najlepszą okazję miał Mateusz Padysz, który po dośrodkowaniu Sylwestra Bugi z kilku metrów uderzył głową wprost w golkipera. Swoich sił próbował także Damian Rytel, jednak jego uderzenie z dystansu bramkarz Naprzodu sparował na róg. W drużynie przyjezdnych dwóch sytuacji nie wykorzystał Piotr Krawczyk. Raz po dośrodkowaniu byłego zawodnika biało-niebieskich Łukasza Pucyka uderzył w głową, ale fenomenalną paradą popisał się Karol Budzikur. Następnie po złym podaniu Huberta Łukanowskiego znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem i to nasz golkiper ponownie był lepszy od napastnika ze Skórca.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęli Pogoniści. W 47 minucie Buga zagrał na wolne pole, bramkarz gości nie trafił w futbolówkę do której dobiegł Kaszubowski i z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. Goście wyrównali w 76 minucie, kiedy to po błędzie Padysza Pucyk zagrał wzdłuż bramki, a Tomasz Wereda z bliska wyrównał stan meczu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W drużynie prowadzonej przez Marcina Tomaszewskiego zagrało kilku zawodników reprezentujących w przeszłości biało-niebieskie barwy: m.in. Radosław Całka, Karol Chojecki (juniorzy), Marcin Adamiak (rezerwy), Tomasz Lipiński (rezerwy), Piotr Olszewski i Łukasz Pucyk. W Pogoni II z kolei wystąpili gracze grający kiedyś w Skórcu: Mateusz Soszyński (juniorzy), Bartosz Kaszubowski (juniorzy), Damian Rytel i Mateusz Padysz.

29.03.13, 18:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec 1:1 (0:0)

Bramki: Bartosz Kaszubowski 47 – Tomasz Wereda 76

Pogoń II: Karol Budzikur (82 Mateusz Soszyński) – 16. Bartosz Mudent, 6. Mateusz Padysz, 16. Hubert Łukanowski, 19. Patryk Szachnowski (86, 3. Jakub Jurek) – 3. Rafał Jędrzejczyk (83, 13. Mariusz Bednarczyk), 17. Damian Rytel (81, 14. Adam Chojecki), 7. Sylwester Buga, 18. Tomasz Misiowski (70, 8. Patryk Świniarski) – 7. Kacper Starek, 9. Bartosz Kaszubowski (88, 20. Łukasz Czarnocki)

Naprzód: Paweł Krawczyk (46 Marcin Adamiak) – Damian Świątek (14 Marcin Olszewski, 70 Maciej Strupiechowski), Jakub Strojek, Mariusz Olszewski, Tomasz Lipiński – Karol Chojecki (60 Piotr Olszewski), Radosław Całka, Łukasz Pucyk, Grzegorz Iskra, Damian Chłopek (46 Paweł Kiełczykowski) – Piotr Krawczyk (46 Tomasz Wereda)

Sędzia: Maciej Tomaszewski (Siedlce)

źródło: własne / Naprzód Skórzec; foto: Maciej Sztajnert