Wyszli z opałów

Siedleccy kibice siatkówki po meczu wychodzili zadowoleni, ale oni sami wiedzą ile nerwów ten mecz ich kosztował. KPS Siedlce zwyciężył z Energetykiem Jaworzno po tie-breaku 3:2, chociaż przegrywał już 1:2.

Siatkarze KPS Siedlce z nadziejami przystępowali do rywalizacji z Energetykiem Jaworzno. Rywal, który wygrał w sezonie zasadniczym zaledwie dwa mecze miał zostać zmieciony przez podopiecznych Macieja Nowaka w trzech spotkaniach. Zadanie byłoby łatwiejsze gdyby szkoleniowiec KPS miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Tymczasem przed pierwszym meczem kontuzji doznali dwaj środkowi: Jakub Kowalczyk i Tomasz Obuchowicz. Mogło to niepokoić, ale nie na tyle by drżeć o wynik dzisiejszego spotkania. A jak było naprawdę?

Zapowiadało się, że początek rywalizacji o utrzymanie się w I lidze pomiędzy KPS Siedlce a Energetykiem Jaworzno będzie przebiegał pod dyktando siedleckich siatkarzy a tu już w pierwszym meczu było gorąco i o mało co, a wynik tej konfrontacji brzmiałby 0:1.

Pierwsza partia bardzo dobra w wykonaniu KPS. Potwierdzała kto jest faworytem tej rywalizacji. Naszym siatkarzom wychodziło praktycznie wszystko: od udanych zagrywek, kończonych ataków po skuteczne bloki. Tym sposobem przychodził punkt za punktem: 5:1, 8:3, 12:5. Był moment, że goście doszli na 5 punktów (10:15), ale nie byli w stanie zagrozić w tej części siedlczanom, którzy od stanu 20:16 błyskawicznie dotarli do wyniku 25:18 dzięki atakowi Mateusza Jasińskiego.

Drugi set miał przynieść podobną grę. Jednak jaworznianie nie zamierzali do tego dopuścić. Od początku grali bardziej skoncentrowani, dzięki czemu wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 10:8 udało im się „odjechać”. Przewaga 7 punktów (15:8) zasiała niepokój w szeregach KPS. Trener Nowak próbował roszad (Rejowski i Gorzkiewicz za Żakietę i Kowalskiego), ale to nie poskutkowało, a Energetyk jakby dostał… „zastrzyk” energii. Wygrana 25:13 w tej odsłonie budziła podziw dla gości, a nam chwały nie przynosiła.

Kolejny set podobny do poprzedniego. Początek w miarę wyrównany, a o zbudowaniu przez jaworznian przewagi sześciu punktów w połowie partii zadecydowały dwa błędy sędziowskie. Po jednym z nich kapitan KPS (Jasiński) został upomniany żółtym kartonikiem (co wiązało się ze stratą 1 punktu). Pobudzeni goście pokazywali, że nie będą chłopcami do bicia w tej rywalizacji. Nie pozwolili na roztrwonienie swojej zaliczki i zwyciężyli do 21, obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Siedleccy kibice zostali zelektryzowani jeszcze bardziej, bowiem czwarta partia zaczęła się od stanu 0:3. Całe szczęście, szybko oprzytomnieli i przypomnieli sobie styl z pierwszego seta. Funkcjonowała zagrywka (Jakub Bucki), ataki znajdowały zakończenie (Witold Chwastyniak, Jasiński) i wynik w końcu mógł cieszyć. 14:9, 19:11 i radosny finał w postaci rezultatu 25:14.

O wyniku meczu miał zadecydować tie-break. A ten rozgrzał widownię do czerwoności. Najpierw goście wyszli na prowadzenie 4:2, by oddać pola gospodarzom (8:5). Od wyniku 8:8 gra toczyła się punkt za punkt. Okazało się, że wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce. Przy stanie 12:12 dwa ciosy zadał Jasiński. Za moment piłka meczowa należała do KPS, który wygrał cały mecz 3:2.

W rywalizacji do 3 zwycięstw KPS prowadzi 1:0. Jutro o 17 kolejne spotkanie. Miejmy nadzieję, że do jego rozstrzygnięcia nie będzie potrzeba pięciu setów i oby po raz kolejny radość panowała w obozie siedleckim.

06.04.13, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga (1 mecz fazy play-out): KPS Jadar Siedlce – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2 (25:18, 13:25, 21:25, 25:14, 15:12)