Do utrzymania jeden krok

Siatkarze z Siedlec bez większych problemów wygrali z Energetykiem Jaworzno i wykonali milowy krok w kierunku utrzymania się na zapleczu PlusLigi.

Po sobotniej wygranej to KPS przystępował do drugiego aktu rywalizacji o pozostanie w lidze w lepszych nastrojach. Już na początku meczu podopieczni Macieja Nowaka wypracowali sobie prowadzenie 3:0. Dobre zagrywki Jakuba Buckiego pozwoliły podwyższyć wynik na 8:3. Energetyk nie był w stanie zniwelować 5-punktowej przewagi, która dzieliła oba zespoły przez większą część seta. KPS przy dużej kontroli wydarzeń na parkiecie dowiózł zwycięstwo do końca partii.

Rywalizacja punkt za punkt w drugim secie toczyła się tylko do stanu 4:4. Po chwili KPS wyszedł na prowadzenie 7:4. Ryzyko na zagrywce i mocne ataki opłaciły się i siedlczanie z każdą minutą odjeżdżali rywalom (20:14). Energetyk próbował odwrócić losy seta w końcówce, ale stać go było jedynie na odrobienie trzech punktów.

Ostatnia partia znowu zaczęła się od szybkiego prowadzenie siedlczan, tym razem 5:1. Wzorem poprzednich setów KPS pilnował wypracowanej przewagi i sumiennie dokładał kolejne oczka do wyniku. Przy stanie 20:15 koniec meczu wydawał się formalnością, ale Ślązacy zdołali doprowadzić do wyniku 20:18 i wprowadzenia nutki nerwowości. Sytuację uspokoił czas, po którym siedlczanie zdobyli dwa punkty z rzędu. Energetyk stracił wiarę w zwycięstwo i zasłużenie przegrał 0:3.

Opinia pomeczowa
Mateusz Jasiński (KPS): Jesteśmy blisko utrzymania, ale nie możemy zapominać, że jeszcze jedziemy do Jaworzna. Chłopaki z Jaworzna na swojej hali zagrają na pewno lepiej. Oglądaliśmy mecze Energetyka i wiemy, że ten zespół grając u siebie dobrze broni, ponieważ jego hala jest wyższa i szersza niż nasza. Pojedziemy z nastawieniem, żeby wygrać od razu w sobotę i przywieźć do Siedlec utrzymanie.

07.04.13, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga (2 mecz fazy play-out): KPS Jadar Siedlce – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0 (25:19, 25:21, 25:19)
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 3. Dawid Bułkowski, 7. Maciej Gorzkiewicz, 12. Kamil Długosz, 14. Jakub Bucki, 17. Mateusz Jasiński i 13. Damian Kaniowski (libero) oraz 8. Tomasz Kowalski
Energetyk: 2. Mateusz Wojtowicz, 3. Marcin Mizera, 10. Szymon Romać, 11. Krzysztof Fitrzyk, 14. Władysław Olszowski, 15. Kacper Popik i 18. Damian Sobczak oraz 1. Łukasz Warchoł, 4. Piotr Gruszowski

Stan rywalizacji: 2-0 dla KPS Jadar Siedlce