Po zero z Concordią

Siedlecka Pogoń zremisowała dzisiaj bezbramkowo w Elblągu z miejscową Concordią w ramach meczu zaległej 19 kolejki II ligi.

Spotkanie rozgrywane było na bardzo słabej murawie i nie stał również na wysokim poziomie. Optyczną przewagę posiadali gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak za wiele to im nie dawało. Ze strony Pogoni w 19 minucie z rzutu wolnego uderzał Mariusz Dzienis, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką. Na strzał zdecydował się też Adrian Dziubiński, jednak również miał rozregulowany celownik. Dla Concordii gola mógł zdobyć Jakub Zejglić, który w najlepszej okazji w pierwszej połowie trafił w Jacka Kozaczyńskiego juniora. Do przerwy było więc bez bramek.

W przerwie w Pogoni nastąpiły dwie ofensywne zmiany. Za Dziubińskiego i Paschala Ekwueme na boisko weszli Krystian Wójcik i Adam Czerkas. Te zmiany ruszyły coś w szeregach Pogoni, która za sprawą właśnie tych graczy stworzyła groźne sytuacje. W 55 minucie Wójcik uderzał z wolnego, a za chwilę po podaniu Czerkasa i strzale piłka została zablokowana. W 60 minucie Łukasz Nadolny uderzył z 5 metrów głową, ale fantastycznie w bramce spisał się po raz kolejny Kozaczyński junior. Na kwadrans przed końcem szczęścia próbował Mariusz Dzienis, lecz na posterunku był Hieronim Zoch. Pogoń w końcówce nastawiła się na szybkie kontrataki. Losy meczu w 88 minucie mógł rozstrzygnąć Czerkas, jednak z ostrego kąta nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry nic się nie wydarzyło i remis 0:0 z Concordią po raz drugi w tym sezonie stał się faktem.

10.04.13, 16:00 – Elbląg (Stadion Miejski)

II liga: Concordia Elbląg – Pogoń Siedlce 0:0 Widzów: 150

Concordia: 12. Hieronim Zoch – 2. Michał Lepczak, 20. Tomasz Sambor, 21. Szymon Sadowski, 17. Mateusz Bogdanowicz, 24. Łukasz Uszalewski, 23. Mateusz Szmydt (74 9. Michał Kiełtyka), 14. Radosław Stępień, 18. Damian Szuprytowski, 13. Jakub Zejglić (85, 7. Adrian Stępień), 11. Łukasz Nadolny (74, 19. Adrian Korzeniewski)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 21. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis (76, 14. Rafał Jędrzejczyk), 17. Przemysław Rodak, 16. Marcin Stromecki, 11. Adrian Dziubiński (46, 9. Adam Czerkas), 7. Rafał Kosiec – 6. Paschal Ekwueme (46, 19. Krystian Wójcik)

Żółte kartki: Mateusz Bogdanowicz 32, Mateusz Szmydt 46 – Mariusz Dzienis 66, Adam Czerkas 72, Marcin Stromecki 86

Sędzia: Tobiasz Tobiański (Gdańsk)

źródło: własne / info.elblag.pl / Elbląg.wm.pl; foto: Maciej Sztajnert