Piąty mecz bez porażki (multimedia)

Podopieczni Piotra Szczechowicza podobnie jak w zeszłą środę zremisowali bezbramkowo z zespołem z Elbląga – tym razem z Olimpią. Jest to piąty z rzędu mecz bez porażki, a czwarty w rundzie wiosennej.

Już w 1 minucie Adam Czerkas mógł zdobyć gola dla Pogoni, jednak trafił wprost w golkipera gości Aleksieja Rogaczowa. Kwadrans później po podaniu Czerkasa Krystian Wójcik strzelił tuż obok bramki przyjezdnych. W 26 minucie z lewej strony centrował Marcin Stromecki, ale bezbłędnie zachowali się obrońcy Olimpii, którzy wybili piłkę. Za chwilę szczęścia z wolnego próbował Wójcik, Czerkas strzelał głową i Mariusz Dzienis centrował, a piłka obtarła poprzeczkę. Ze strony gości Piotr Skokowski uderzył z rzutu wolnego nad bramką. W końcówce okazje mieli jeszcze ponownie Wójcik i Czerkas, lecz bezskutecznie.

W drugiej połowie trwał wyrównany bój. Mało było okazji bramkowych, a jeśli były to mało klarowne. Strzały z dystansu oddawali Marcin Stromecki, Kamil Graczyk i Rafał Jędrzejczyk. Na kwadrans przed końcem było groźnie pod bramką Jacka Kozaczyńskiego juniora, kiedy to Michał Ressel dośrodkował w pole karne, ale siedlecki golkiper w ostatniej chwili uprzedził Krzysztofa Wierzbe. Ciekawie zrobiło się w doliczonym czasie gry. Najpierw Krystian Wójcik wypuścił Paschala Ekwueme, a ten w bardzo dobrej sytuacji trafił w Rogaczowa. Za chwilę gola mogła zdobyć Olimpia, kiedy jeden z graczy gości oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od ziemi i przelobowała Kozaczyńskiego juniora. Ten w ostatniej chwili goniąc piłkę wybił ją końcami palców za linię końcową. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

13.04.13, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:0 Widzów: 900

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis, 16. Marcin Stromecki (64, 14. Rafał Jędrzejczyk), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik, 7. Rafał Kosiec (46, 11. Adrian Dziubiński) – 9. Adam Czerkas (72, 6. Paschal Ekwueme)

Olimpia: 1. Aleksiej Rogaczow – 11. Michał Ressel, 5. Oleg Ichim, 2. Tomasz Lewandowski, 24. Witalij Nadijewskij – 7. Kiriłł Raduszko (79, 20. Rafał Lisiecki; 90+4, 14. Patryk Burzyński), 6. Anton Kołosow (90+2, 3. Bartosz Broniarek), 13. Rafał Pietrewicz, 27. Kamil Graczyk, 8. Piotr Skokowski (60, 16. Tomasz Sedlewski) – 9. Krzysztof Wierzba

Żółte kartki: Rafał Kosiec 38, Przemysław Rodak 40 – Anton Kołosow 60, Kamil Graczyk 77

Sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)