Pucharowy falstart (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni w zaległym meczu Pucharu Polski przegrali z Budowlanymi Łódź 12:30. Ten rezultat sprawia, że siedlczanie w półfinale zagrają na wyjeździe z Arką Gdynia.

Siedlczanie dysponują szeroką kadrą, w której nie brakuje byłych lub aktualnych reprezentantów Polski. Trenerzy Pogoni przy zestawianiu ekipy na mecz pucharowy musieli sobie radzić bez kilku zawodników. Niektórzy zostali wykluczeni przez kontuzje, natomiast inni wypełniali reprezentacyjne obowiązki.

Pierwsza połowa kompletnie nie wyszła siedlczanom. Pogoniści prawie nie gościli na połowie rywali. Budowlani za to co raz próbowali przedrzeć się przez szyki obronne biało-niebieskich. Szczególnie widoczny w szeregach gości był Teimuraz Sokhadze, który w pierwszej połowie uzyskał 11 z 16 zdobytych punktów przez Budowlanych.

Przez niemal 30 minut drugiej odsłony meczu żadna ze stron nie potrafiła zmienić wyniku meczu. Ciekawie zrobiło się w ostatnich 10 minutach. Najpierw wychowanek Pogoni grający w łódzkiej drużynie Michał Mirosz zdobył przyłożenie. Po chwili skutecznie podwyższył Sokhadze. Pierwsze punkty dla Pogoni w 73 minucie zdobyli Maciej Panasiuk i Konrad Pietrzyk. Ten pierwszy przyłożył, a drugi podwyższył. Budowlani szybko odpowiedzieli akcją 5+2 i wyszli na prowadzenie 30:7. W ostatniej akcji meczu rozmiary porażki swoim przyłożeniem zmniejszył Bogusław Markowski.

14.04.13, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Puchar Polski: Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Łódź 12:30 (0:16)
Punkty: Kryszczuk 5 (P), Markowski 5 (P), Pietrzyk 2 (Pd) – Sokhadze 15 (2 P, 3 Pd, 1 K), Kowalewski 5 (P), Mirosz 5 (P), Matyjak 5 (P)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski (72, 16. Paweł Krasuski), 2. Norbert Kargol (65, 18. Sebastian Krupa), 3. Marek Mirosz, 4. Łukasz Powałka (41, 19. Dawid Dybowski), 5. Paweł Antoszczuk (60, 20. Bogusław Markowski), 6. Maciej Panasiuk, 7. Jakub Kryszczuk (66, 17. Kamil Biernacki), 8. Marek Mirosz, 9. Dawid Lorentowicz (78, 21. Bartosz Stelęgowski), 10. Konrad Pietrzyk, 11. Paweł Plichta (70, 22. Tomasz Biernacki), 12. Tomasz Gołąb, 13. Piotr Psuj, 14. Mateusz Lament, 15. Bartek Nasiłowski