Żacy Pogoni najlepsi w Memoriale Wojtani

Młodzi rugbiści Pogoni Siedlce nie zwalniają tempa, po dwóch turniejowych zwycięstwach jesienią w Lublinie i w Warszawie tym razem zwyciężyli w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym VI Memoriale Mirosława Wojtani – Turniej Dzieci i Młodzieży, a zawodnik Pogoni Piotr Tokarski został wybrany MVP turnieju w kategorii Żak. W turnieju Pogoń wystawiła również drużyny w Młodzikach (8 miejsce) i Mini Żakach (15 miejsce).

Wyniki Żaków. W pierwszej fazie-grupowej Pogoń wygrała wszystkie swoje mecze zajmując pierwsze miejsce awansując tym samym do ścisłego finału.

MKS Pogoń Siedlce – Ukraina 1:0

Klasyfikacja końcowa – Żak: 1. Pogoń Siedlce, 2. Ukraina, 3. Lechia Gdańsk, 4. Budowlani Łódź, 5. RC Gorce Raba Niżna, 6. Igloo Ruda Śląska, 7. BBRC Łódź, 8. Merlin Ozorków, 9. Sparta Jarocin, 10. Lechia II Gdańsk, 11. SP 54 Łódź, 12. AZS Warszawa, 13. Budowlani Lublin.

Młodzicy Pogoni Siedlce zajęli ostatecznie 8 miejsce. W drużynie Pogoni zadebiutowało aż dziewięciu  zawodników z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Jest to efekt współpracy w/w gimnazjum z naszym klubem. Młodzi rugbiści pokazali ogromny charakter i wielką wolę walki, jednak ich krótki staż nie pozwolił jak na razie na osiągniecie lepszego rezultatu. Na turniej nie pojechało aż pięciu Młodzików, których w Siedlcach zatrzymały sprawy rodzinne bądź kontuzje.

MKS Pogoń Siedlce – Gorce Raba Niżna 14:17

Klasyfikacja końcowa – Młodzik: 1. Budowlani Łódź, 2. Lechia Gdańsk, 3. Orkan Sochaczew,  4. Sokil Lwów, 5. Budowlani Lublin, 6.MKR Siedlce, 7. RC Gorce, 8. Pogoń Siedlce, 9. Mazowsze.

Najmłodsi adepci siedleckiej Pogoni, Mini Żacy zajęli ostatecznie miejsce 15.

Wyniki gier grupowych:
Pogoń Siedlce – SP 139 Łódź  1:5
SP 5 Poznań – Pogoń Siedlce 3:2
Pogoń Siedlce – Sokil Lwów 2:5

Klasyfikacja końcowa – Mini Żak: 1. Lechia Gdańsk, 2. Budowlani Łódź, 3. SP 30 Łódź, 4. SP 5 Poznań, 5. SP 139 Łódź, 6. SP 54 Łódź, 7. BBRC Łódź, 8. AZS Warszawa, 9. Iwano Frankowsk (Ukraina),10. RC Gorce I Raba Niżna, 11. Igloo Ruda Śląska, 12. Budowlani Lublin, 13. Sokil Lwów, 14. RC Gorce II Raba Niżna, 15. MKS Pogoń Siedlce.

źr. własne / MKS Pogoń Siedlce; foto: MKS Pogoń Siedlce