Nie oddali punktów Stali (multimedia)

Piłkarze Pogoni znów zwyciężyli na własnym boisku. Tym razem w roli pokonanych znaleźli się piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy musieli uznać wyższość siedlczan przegrywając 0:1.

Siedlczanie do meczu przystąpili w eksperymentalnym zestawianiu, spowodowanym pauzą Marcina Nowaka za cztery żółte kartki. W środku obrony godnie zastąpił go Chinonso Agu.

Początek spotkania mógł wyglądać podobnie do środowego meczu z Motorem. Już w 3 minucie Stal powinna cieszyć się z prowadzenia, ale w sytuacji sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem, Damian Juda okazał się słabszy. Kwadrans później po błędzie bramkarza gości Bartłomieja Dydo, Przemysław Rodak zdecydował się na strzał będąc w polu karnym, lecz obrońcy wybili piłkę jak najdalej swojej bramki. W 23 minucie Mariusz Dzienis uderzał z 25 metrów – wprost w ręce bramkarza. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony z rzutu wolnego strzelał Krystian Wójcik, jednak niecelnie. W 37 minucie Adam Czerkas wpadł w pole karne, a tam nieprzepisowo powstrzymywał go Michał Bogacz i sędzia podyktował rzut karny. Jego skutecznym wykonawcą okazał się Krystian Wójcik.

Po zmianie stron Pogoń grała defensywniej i z kontraataków szukała szans na podwyższenie prowadzenia. W 53 minucie Adam Czerkas centrował z prawej strony, a bramkarz bardzo niepewnie zażegnał niebezpieczeństwo. Za chwilę na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Marcin Stromecki, ale bramkarz Dydo wyciągnął się jak struna i wybił końcami palców piłkę za linię końcową. W 59 minucie dwójkowa akcja Czerkasa z Wójcikiem i po strzale tego drugiego Pogoń wywalczyła rzut rożny. Pięć minut później po dośrodkowaniu Wójcika z narożnika boiska niepilnowany Mateusz Urbański głową uderzył nad bramką. Przez ostatni kwadrans podopieczni Jaromira Wieprzęcia robili wszystko co mogli, aby doprowadzić do wyrównania. Groźne sytuacje stwarzali: Krystian Getinger, Robert Widz i Wojciech Reiman. Górą był jednak Kozaczyński junior. Powalający cios mógł zadać Stali Adrian Dziubiński, ale został zatrzymany przez obrońcę.

Sędzia Marek Łukiewski przedłużył spotkanie aż o 6 minut. W szóstej minucie doliczonego czasu gry z boiska musiał zejść kapitan Pogoni Robert Kwiatkowski, za drugą żółtą kartkę. Na szczęście siedlczanie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka i 3 punkty zostały w Siedlcach.

27.04.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0) Widzów: 900

Bramka: Krystian Wójcik 39 (k)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 4. Chinonso Agu, 25. Mateusz Urbański, 7. Rafał Kosiec – 13. Mariusz Dzienis, 16. Marcin Stromecki (88, 21. Kacper Starek), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik (79, 6. Paschal Ekwueme), 11. Adrian Dziubiński (90+3, 15. Rafał Augustyniak) – 9. Adam Czerkas (73, 18. Wiktor Lach)

Stal: 1. Bartłomiej Dydo – 15. Adrian Bartkiewicz, 3. Michał Czarny, 21. Michał Bogacz (89, 8. Michał Kachniarz), 7. Mateusz Kantor – 19. Robert Widz, 14. Bartosz Horajecki (75, 10. Damian Łanucha), 4. Wojciech Reiman, 9. Damian Juda (71, 20. Radosław Mikołajczak), 23. Krystian Getinger – 16. Wojciech Fabianowski

Żółte kartki: Adam Czerkas 30, Marcin Stromecki 41, Wiktor Lach 73, Robert Kwiatkowski 90+2, 90+6 – Adrian Bartkiewicz 30, Michał Bogacz 37, Michał Czarny 38, Wojciech Reiman 40, Damian Łanucha 90+3

Czerwona kartka: Robert Kwiatkowski 90+6 (za drugą żółtą)

Sędzia: Marek Łukiewski (Olsztyn)