Wigrana Pogoni (multimedia)

Piłkarze MKP Pogoń pokonali na własnym stadionie Wigry Suwałki 1:0 po bramce Mateusza Urbańskiego. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Kosiec.

Pogoń do spotkania przystąpiła m.in. bez Adama Czerkasa (pauza za 4 żółte kartki) i Chinonso Agu, który nie znalazł się w kadrze meczowej. W „18” znalazł się po raz pierwszy w tej rundzie najlepszy w środowym meczu rezerw z Energią Kozienice Bartłomiej Dołubizna.

W pierwszej połowie spotkania bardzo ofensywnie grali goście, jednak nie stwarzali poważnego zagrożenia pod bramką Jacka Kozaczyńskiego juniora. W 5 minucie strzał z dystansu oddał Povilas Lukšys, były król strzelców litewskiej ekstraklasy, ale piłka minęła światło bramki. Siedem minut później strzelał na bramkę Karola Salika Krystian Wójcik, jednak bardzo słabo. Okazję dla Pogoni miał także Adrian Dziubiński, który szukał szansy strzału z przewrotki. W 28 minucie po wykonaniu rzutu wolnego przez Wójcika Pogoń miała rzut rożny. Do narożnika boiska podszedł po raz pierwszy Marcin Stromecki (wcześniej rożne wykonywał Wójcik). Po jego dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową zgrał do środka Przemysław Rodak, a do siatki z bliskiej odległości wpakował ją Mateusz Urbański. W końcówce pierwszej odsłony szanse dla Wigier miał przymierzany niegdyś do Pogoni Tomasz Tuttas, a dla podopiecznych Piotra Szczechowicza Adrian Dziubiński.

Do drugiej odsłony oba zespoły przystąpiły bez zmian. W 50 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Dziubiński, jednak był on niecelny. Pięć minut później do wychodzącej piłki z pola karnego dobiegł Marcin Tarnowski, ale jego strzał pewnie obronił Kozaczyński junior. W 67 minucie Wójcik świetnie zacentrował w pole karne gości, a Dziubińskiemu zabrakło centymetrów aby wślizgiem wpakować ją do siatki. Na kwadrans przed końcem dwie okazje miały Wigry. Najpierw uderzył Tarnowski, jednak piłka została zablokowana i wyszła za linię końcową. Za chwilę Paschal Ekwueme o mały włos nie wpakowałby piłki do własnej bramki. W 86 minucie w polu karnym podopiecznych Donatasa Vencevičiusa znalazł się Rafał Kosiec i został sfaulowany przez jednego z defensorów przyjezdnych. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze, ale bramki nie było, gdyż bramkarz Wigier wyczuł intencje lewoskrzydłowego Pogoni. W końcówce meczu Wigry starały się zdobyć wyrównującą bramkę, ale nawet grający na połowie przeciwnika bramkarz gości nie pomógł i tym samym siedlczanie odnieśli czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej.

04.05.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:0 (1:0) Widzów: 800

Bramka: Mateusz Urbański 28

W 87 minucie Rafał Kosiec (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Karol Salik obronił).

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis, 16. Marcin Stromecki (58, 6. Paschal Ekwueme), 23. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik (78, 18. Wiktor Lach), 7. Rafał Kosiec (90, 21. Kacper Starek) – 11. Adrian Dziubiński (90+4, 15. Rafał Augustyniak)

Wigry: 1. Karol Salik – 13. Krystian Słowicki (83, 18. Paweł Grudziński), 4. Adrian Karankiewicz, 24. Karol Drągowski, 22. Bartosz Widejko – 14. Adam Pomian (75, 10. Patryk Gondek), 8. Aleksandar Atanacković (82, 11. Przemysław Makarewicz), 20. Marcin Tarnowski, 15. Povilas Lukšys, 19. Mariusz Baranowski (64, 21. Dawit Makaradze) – 9. Tomasz Tuttas

Żółte kartki: Mariusz Dzienis 85 – Bartosz Widejko 64, Krystian Słowicki 71, Karol Drągowski 86, Przemysław Makarewicz 90+1

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)