Cenny punkt z wiceliderem (fotogaleria)

Podopieczne Michała Strzałkowskiego zremisowały 1:1 z KS Raszyn, który plasuje się na drugim miejscu w tabeli.

Pierwsza połowa była wyrównana i oba zespoły mogły wyjść na prowadzenie. Ze strony Pogoni okazję miały Olga Białkowska i Monika Plebańska. Dzięki tej pierwszej siedlczanie w ostatniej minucie pierwszej połowy mieli rzut karny, gdyż jedna z zawodniczek Raszyna faulowała kapitana biało-niebieskich. Jedenastkę na bramkę zamieniła Anna Goś. Pogoń do przerwy kończyła mecz w osłabieniu, gdyż Olga Białkowska podczas starcia złamała palec u ręki.

Po zmianie stron grę prowadził zespół gości, który za wszelką cenę starał się zmienić rezultat spotkania. W 54 minucie Raszyn powinien mieć rzut karny za faul, ale gwizdek sędziego milczał. Za kilka minut dobrą okazję miała Katarzyna Misewicz, jednak w świetnym stylu obroniła go Martyna Matejczuk. W 68 minucie goście strzelili wyrównującą bramkę, a jej autorką była Marta Adamczyk, która świetnie odnalazła się w polu karnym i przelobowała siedlecką bramkarkę. Na dziesięć minut przed końcem piłkę meczową miała Weronika Sochacz, ale w sytuacji sam na sam z Matejczuk strzeliła nad bramką.

Następny mecz Pogoń zagra 18 maja o 10:30 w Michałowie z KS.

11.05.13, 11:00 – Siedlce (stadion ARMS)

II liga: Pogoń Siedlce – KS Raszyn 1:1 (1:0) Widzów: 15

Bramki: Anna Goś 45 (k) – Marta Adamczyk 68

Pogoń: 21. Martyna Matejczuk – 3. Milena Kupa, 14. Sylwia Ławecka, 7. Anna Goś, 5. Agnieszka Michalak – 17. Weronika Szpura, 6. Sylwia Skibniewska, 9. Monika Odziemczyk, 4. Olga Białkowska (46, 20. Urszula Skup) – 11. Monika Plebańska, 10. Marta Wolańska

Raszyn: 12. Karolina Usnarska – 9. Iwona Boros, 5. Nicole Chojnicka, 16. Marta Majszczyk, 10. Katarzyna Misewicz, 6. Beata Rowińska (46, 3. Weronika Sochacz), 14. Patrycja Sadecka, 13. Paulina Woźniakowska, 17. Magda Zielińska (46, 19. Katarzyna Orepuk), 2. Aldona Stalczewska, 7. Agata Woch (46, 20. Marta Adamczyk)

Żółte kartki: Marta Wolańska 71 – Marta Adamczyk 71

Sędzia: Jakub Biarda (Siedlce)