Drużyna Pogoni trzecia w Polsce

Tenisiści stołowi siedleckiej Pogoni zajęli 3 miejsce w Turnieju Drużynowym podczas Mistrzostw Polski w Krakowie.

W fazie grupowej siedlczanie odnieśli komplet zwycięstw. Pogoniści wygrali swoją grupę i w półfinale trafili na torunian. Niestety, Energa okazała się za silna dla naszych zawodników. W meczu o trzecie miejsce siedlczanie stoczyli zacięty bój z innym zespołem z Mazowsza – GLKS Nadarzyn. O wywalczeniu miejsca na podium zdecydował punkt zdobyty przez Tomasza Tomaszuka.

Wyniki:
Faza grupowa
MKS Pogoń Siedlce – KU AZS UE Wrocław 3:1 (Folwarski x2, Kurowski)
Huragan Sosnowiec – MKS Pogoń Siedlce 0:3 (Tomaszuk, Folwarski, Kurowski)
MRKS Gdańsk I – MKS Pogoń Siedlce 1:3 (Folwarski x2, Kurowski)

Półfinał
MKS Pogoń Siedlce – KST Energa-Manekin Toruń 1:3 (Folwarski)

Mecz o 3 miejsce
GLKS Nadarzyn – MKS Pogoń Siedlce 2:3 (Folwarski x2, Tomaszuk)

W turnieju indywidualnym Tomasz Tomaszuk zajął miejsca 5-8, a Jakub Folwarski został sklasyfikowany na pozycjach 17-24. W grze podwójnej zarówno Tomaszuk w parze z Janem Szymczykiem (Huragan Sosnowiec), jak i Folwarski w duecie z Jakubem Benzefem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) uplasowali się na miejscach 5-8.

źródło: własne / agamar.pl/ts; foto: agamar.pl/ts