wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Porażka z ostatnią drużyną

Piłkarki siedleckiej Pogoni uległy w wyjazdowym spotkaniu z outsiderem ligi – KS Michałowo 2:3, przegrywając do przerwy 0:3.

W pierwszej połowie siedlczanki straciły aż trzy gole (po kontratakach) i nie strzeliły żadnego, choć były na to okazje. Dogodne sytuacje miały Sylwia Ławecka, Sylwia Skibniewska, Agnieszka Michalak oraz Weronika Szpura. Dopiero po zmianie stron, w szeregach podopiecznych Michała Strzałkowskiego coś ruszyło i padły dwie bramki dla Pogoni.W 53 minucie gola na 1:3 strzeliła Ławecka, a na pięć minut przed końcem kontaktową bramkę zdobyła Szpura. W końcówce do remisu mogła doprowadzić Skibniewska, ale strzeliła niecelnie. Pogoń to spotkanie kończyła w osłabieniu, gdyż w 83 minucie kontuzji nabawiła się Olga Kuryłek i musiała opuścić plac gry.

Następne spotkanie Pogoń zagra w Siedlcach za tydzień w sobotę, o 11:00, a przeciwnikiem będzie OKS Stomil Olsztyn.

18.05.13, 10:30 – Michałowo

II liga: KS Michałowo – Pogoń Siedlce 3:2 (3:0)

Bramki: Marlena Kalisz 10, 15, Martyna Kopeć 30 – Sylwia Ławecka 53, Weronika Szpura 85

Od 83 minuty w bramce Pogoni grała zawodniczka z pola – Martyna Matejczuk.

Pogoń: Olga Kuryłek – Martyna Matejczuk, Sylwia Ławecka, Anna Goś, Milena Kupa, Sylwia Skibniewska, Agnieszka Michalak (46 Urszula Skup), Weronika Szpura, Weronika Goś, Agnieszka Mućka, Lena Ilczyna