wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Udany rewanż Resovii

Podopieczni Piotra Szczechowicza w mocno okrojonym składzie ulegli na wyjeździe wyżej notowanej Resovii 0:2.

Osłabiona brakiem m.in. Adama Czerkasa, Roberta Kwiatkowskiego (wczoraj przedłużył kontrakt z biało-niebieskimi o rok) i Przemysława Rodaka już w pierwszych minutach spotkania straciła gola. Łukasz Zaniewski dośrodkował piłkę wprost na głowę Tomasza Ciećki, a ten bez problemu wpakował ją do bramki. Pogoń za wszelką cenę chciała doprowadzić jak najszybciej do remisu. Okazję miał Mateusz Urbański, który po dośrodkowaniu Krystiana Wójcika przeniósł piłkę głową nad bramką. W 32 minucie z rzutu wolnego szczęścia próbował Marcin Stromecki, ale trafił w mur. Zamiast strzelić wyrównującego gola, Jacek Kozaczyński junior po raz drugi w tym spotkaniu musiał wyjmować piłkę z siatki. Robert Tunkiewicz dośrodkował w pole karnego Pogoni, a tam Konrad Domoń głową podwyższył na 2:0. W doliczonym czasie pierwszej połowy mogła paść bramka kontaktowa dla siedlczan, jednak strzał Bartłomieja Dołubizny w dobry stylu obronił Marcin Pietryka.

Do odrabiania strat Pogoniści ruszyli z dwiema ofensywnymi zmianami w składzie. Mimo to, pierwsi groźniejszą akcję stworzyli gospodarze. Tunkiewicz z lewej strony dośrodkował w pole karne wprost na głowę Mateusza Świechowskiego, a ten trafił w słupek. W odpowiedzi strzelał sprzed pola karnego Adrian Dziubiński, jednak niecelnie. W 69 minucie Michał Ogrodnik był blisko strzelenia trzeciej bramki dla Resovii, jednak siedlecki bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcówce meczu niewiele się działo, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie okazji na gola.

18.05.13, 17:00 – Rzeszów (Stadion Miejski)

II liga: Resovia – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Tomasz Ciećko 2, Konrad Domoń 34

Resovia: Marcin Pietryka – Konrad Domoń, Bartłomiej Makowski, Kamil Słaby, Wiesław Kozubek, Andrij Nikanowycz, Mateusz Świechowski (89 Dorian Buczek), Robert Tunkiewicz (75 Sebastian Czapa), Tomasz Ciećko, Michał Ogrodnik (87 Dariusz Brągiel), Łukasz Zaniewski (60 Bartosz Jaroch)

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior – Rafał Augustyniak, Marcin Nowak, Mateusz Urbański, Mariusz Dzienis – Kacper Starek (74 Bartosz Kaszubowski), Marcin Stromecki (46 Rafał Jędrzejczyk), Bartłomiej Dołubizna, Krystian Wójcik, Adrian Dziubiński – Wiktor Lach (46 Paschal Ekwueme)

Żółte kartki: Rafał Augustyniak 44, Bartłomiej Dołubizna 49, Mariusz Dzienis 68

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)