Siarka daje utrzymanie (multimedia)

Podopieczni Piotra Szczechowicza wygrali na własnym stadionie ze znajdującą się w strefie spadkowej Siarką Tarnobrzeg 3:0. Zwycięstwo siedlczan dało pewne utrzymanie w II lidze.

W siedleckim klubie w dalszym ciągu jest plaga kontuzji. Na ostatnim meczu rezerw odnowił się uraz Adamowi Czerkasowi, Wiktor Lach także nie jest w pełnej dyspozycji, grać nie są w stanie Rafał Kosiec i Chinonso Agu (również nabawił się kontuzji w meczu Pogoni II). W składzie gości można było zobaczyć testowanych niegdyś w Pogoni Bartosza Sulkowskiego i rezerwowego Mouhamadou Falla.

W pierwszych minutach okazję miała Siarka, kiedy to w 3 minucie z narożnika pola karnego z rzutu wolnego dośrodkowywał Jarosław Piątkowski, jednak piłkę wypiąstkował Jacek Kozaczyński junior. W 12 minucie okazję na gola miał Rafał Augustyniak, który otrzymał świetne podanie w pole karne, ale strzelił jedynie w boczną siatkę. Cztery minuty później sam na sam z Kamilem Beszczyńskim znalazł się Adrian Dziubiński, jednak był na spalonym. Groźnie było w 21 minucie, gdy Marcin Truszkowski widząc wysuniętego siedleckiego bramkarza zdecydował się na strzał z 40 metrów. Na szczęście piłka przeleciała obok słupka. Za chwilę kopia poprzedniej akcji, tym razem strzał z połowy boiska z trudem obronił Kozaczyński junior. Pogoń odpowiedziała w 26 minucie. Z narożnika boiska dośrodkowywał Krystian Wójcik, a Marcin Nowak głową uderzył obok słupka. W 33 minucie Siarka powinna objąć prowadzenie. Mateusz Janiec dograł wzdłuż bramki do Marcina Truszkowskiego, ale Jacek Kozaczyński junior cudem obronił strzał z bardzo bliskiej odległości. Kilka chwil potem Mariusz Dzienis dośrodkował w pole karne, a Adrian Dziubiński głową przeniósł piłkę nad bramką. W następnej akcji Pogoń wyszła na prowadzenie. Przemysław Rodak wypuścił Dziubińskiego, który ograł Beszczyńskiego i trafił do pustej bramki. Był to do tej pory pierwszy celny strzał Pogoni na bramkę Siarki. W 42 minucie Siarka prawie wyrównała, jednak jeden z defensorów Pogoni wybił piłkę z linii bramkowej.

Do drugiej połowy siedlczanie przystąpili z jedną zmianą. W 46 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Stromecki, a Adrian Dziubiński głową strzelił obok bramki. Dwanaście minut później Paschal Ekwueme zmarnował najlepszą sytuację w meczu. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ograł go, i mając tylko bramkę i obrońców nabił stojącego na linii obrońcę. Była to 200% sytuacja. W 63 minucie pierwszy groźniejszy strzał oddała Siarka, a konkretniej Marcin Truszkowski, jednak był on niecelny. Za chwilę znów dał o sobie znać Truszkowski, jednak na róg sparował piłkę Kozaczyński junior. Później gra toczyła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła poważniej zagrozić bramce przeciwnika. Dopiero w 75 minucie Paschal Ekwueme pędzący w stronę bramki Siarki oddał strzał, a piłka odbiła się od słupka. W 87 minucie po zmieszaniu w polu karnym strzał Adrian Gębalski, ale na posterunku był Jacek Kozaczyński junior. W następnej akcji Pogoń zdobyła drugą bramkę. Kacper Starek wpadł z prawej strony w pole karne i bez problemu umieścił piłkę w siatce. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Kacper Starek znalazł się w bliźniaczej okazji, strzelił, piłka odbiła się od obrońcy, ale w bramce zdołał ją umieścić biegnący za akcją Adrian Dziubiński.

25.05.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0) Widzów: 700

Bramki: Adrian Dziubiński 37, 90+2, Kacper Starek 87

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 15. Rafał Augustyniak, 3. Marcin Nowak, 25. Mateusz Urbański (46, 24. Bartłomiej Dołubizna), 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis, 16. Marcin Stromecki (69, 14. Rafał Jędrzejczyk), 17. Przemysław Rodak, 11. Adrian Dziubiński (90+2, 23. Bartosz Kaszubowski) – 19. Krystian Wójcik, 6. Paschal Ekwueme (78, 21. Kacper Starek)

Siarka: 22. Kamil Beszczyński – 5. Dawid Korona, 20. Marcin Grunt, 15. Tomasz Ciesielski, 23. Bartosz Sulkowski – 7. Jarosław Piątkowski (59, 9. Adrian Gębalski), 17. Bartłomiej Michalski (83, 3. Piotr Tyburski), 6. Janusz Hynowski (73, 14. Jan Kowalski), 4. Mateusz Janiec (70, 19. Kamil Zalewski) – 21. Łukasz Cichos, 11. Marcin Truszkowski

Żółte kartki: Marcin Stromecki 60 – Dawid Korona 52, Bartosz Sulkowski 79

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)