Tylko brąz dla WFS Siedlce

Drużyna WFS Siedlce z Miejskiego Klubu Rugby wywalczyła w Sopocie tylko brązowe medale III Mistrzostw Polski Weteranów, tytuł mistrzowski zdobyło Ogniwo, a srebrne krążki trafiły do gdańskiej Lechii.

W pierwej minucie meczu z Lechią siedlczanie mogli zdobyć przyłożeni gdyby tylko zagrali piłkę do skrzydła, te punkty mogły zmienić oblicze meczu. Zamiast nich po kontrze dwukrotnie punktowali gdańszczanie obejmując prowadzenie 10:0, wprawdzie akcja Pawła Żelazowskiego i podwyższenie Tomasza Radzikowskiego zmniejszyły przewagę na 10:7, ale jeszcze przed przerwą Lechia zdobyła „piątkę” na 15:7. Po zmianie stron kontaktowe punkty na 15:12 przyłożył Grzegorz Pliszka, ale były to ostatnie zdobycze WFS w tym meczu i ostatecznie gdańszczanie wygrali 48:12. W meczu z Ogniwem jedyne punkty kopnął z karnego Tomasz Radzikowski, przeciwnik znakomicie radził sobie w ataku, która to formacja zdobyła wszystkie przyłożenia. Brązowe medale niespecjalnie cieszą, w porównaniu do ubiegłego roku drużyna Ogniwo była praktycznie poza zasięgiem naszego zespołu, natomiast wyrównany pojedynek z Lechią skończył się po pięciu minutach drugiej połowy. W imprezie wzięło udział tylko trzy drużyny klubowe, a więc mniej niż przed rokiem, nie dotarły drużyny z Poznania i Łodzi, nie zebrała się też drużyna Barbarians.

Na imprezie integracyjnej wspominano dawne mecze i planowano kolejne, najbliższe zostaną rozegrane na II Europejskim Festiwalu Weteranów w Esztergom gdzie Miejski Klub Rugby przedstawi ofertę organizacji III edycji imprezy w Siedlcach w 2015 roku. Kolejne, IV Mistrzostwa Polski Weteranów również zostaną rozegrane w Siedlcach jako jedna z imprez obchodów XXXV-lecia powstania sekcji rugby w naszym mieście.

Wyniki i punkty: WFS Siedlce – Lechia Gdańsk 12:48 (7:15), punkty- Paweł Żelazowski 5 (T), Grzegorz Pliszka 5 (T), Tomasz Radzikowski 2 (C). WFS Siedlce – Ogniwo Sopot 3:40 (3:19), punkty- Tomasz Radzikowski 3 (PG).

WFS Siedlce Veterans: Tomasz Barczak, Krzysztof Belowski, Jan Czyż, Ireneusz Gręziak, Dariusz Jaroszewicz, Krzysztof Kisieliński, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyl, Mateusz Krzyszczak, Paweł Kuligowski, Sławomir Pieper, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Leszek Węgrzynowicz, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak, Bartek Zagalski, Daniel Zychowicz, Paweł Żelazowski.

źródło i foto: Jacek Wierzbicki