Następcy seniorów SKK już osiągają sukcesy

   
Autor:
Dodano: 2013/05/29 7:40    views 6410

Ci którzy martwili się o zaplecze SKK, powinni spać spokojnie. Jakub Zawadzki, Rafał Chojecki, Michał Woźniak, Remigiusz Taczalski – o nich może być za kilka lat głośno w seniorskiej koszykówce. Młody narybek Siedleckiego Klubu Koszykówki z rocznika 2001 wygrał rozgrywki na Mazowszu i turniej w Bydgoszczy.

Najmłodsi zawodnicy SKK prowadzeni przez Piotra Dmowskiego i Henryka Niedziółkę w minionym sezonie brali udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Wojewódzki Okręgowy Związek Koszykówki woj. mazowieckiego.

W I etapie rozgrywek drużyny rywalizowały w trzech grupach po 6 zespołów. Zespół SKK wygrał wszystkie mecze i awansował do grupy mistrzowskiej (II etap), w której znajdowało się sześć zespołów (po 2 najlepsze z każdej grupy). Tu ponownie nie przegrali żadnego spotkania i zajęli pierwsze miejsce w lidze z bilansem 20 zwycięstw, 0 porażek.

Oto ci, którzy zasłużyli na słowa uznania:
4. Jakub Dmowski *
5. Mateusz Kurek *
6. Dawid Ornoch *
7. Michał Sawicki *
8. Michał Rozbicki *
9. Bartłomiej Ożarek *
10. Jakub Zawadzki (kapitan) *
11. Krystian Redzik *
12. Wojciech Kołodziejak
13. Kacper Wakuliński *
14. Rafał Chojecki *
15. Mateusz Wolski
16. Bartłomiej Gajowniczek
17. Michał Woźniak *
18. Remigiusz Taczalski *
19. Chaberski Michał
20. Patryk Jastrzębski

* zawodnicy podstawowego składu, którzy mieli największy wkład w sukces drużyny.

Wyniki decydującej fazy:
SKK Siedlce – Polonia Warszawa  74:55 i 69:59
SKK Siedlce – MKS Grójec  71:67 i 87:61
SKK Siedlce – Ochota Warszawa  88:44 i 75:52
SKK Siedlce – OSiR Żyrardów 112:62
SKK Siedlce – Białołęka Warszawa 59:29

Klasyfikacja końcowa:
1. SKK Siedlce
2. MKS Polonia Warszawa
3. UKS Białołęka Warszawa
4. MKS Grójec
5. MKS Ochota Warszawa
6. UKS Trójka-OSiR Żyrardów
7. MKS Piotrówka III Radom
8. MKS Piotrówka I Radom
9. UKS Labasket Warszawa
10. GKK Grodzisk Mazowiecki
11. MKS Pruszków
12. MKS Piotrówka II Radom
13. MUKS Piaseczno
14. UKS MAK Ursynów
15. UKS Pułaski Warszawa
16. KS Legion Legionowo
17. Jurand Ciechanów
18. LSK Basket Legionowo


Zawodnicy oznaczeni “gwiazdką” wygrali również VII Ogólnopolski Turniej Koszykówki “Bydgoszcz CUP 2013”, który odbył się w dniach: 19-21.04.2013r.

Piątek 19.04.2013
Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce 18:113
Czarni Słupsk –  Novum Bydgoszcz 53:75
La Basket Warszawa – GTK Gdynia 78:67
Astoria Bydgoszcz – Novum Bydgoszcz 21:70
SKK Siedlce – GTK Gdynia 71:22
Czarni Słupsk – La Basket Warszawa 48:41

Sobota 20.04.2013
SKK Siedlce – Czarni Słupsk 81:45
Novum Bydgoszcz – La Basket Warszawa 95:27
Astoria Bydgoszcz – GTK Gdynia 53:58
Novum Bydgoszcz – SKK Siedlce 57:61
Astoria Bydgoszcz – La Basket Warszawa 44:72
GTK Gdynia – Czarni Słupsk 54:83

Niedziela 21.04.2013
La Basket Warszawa – SKK Siedlce 37:84
Astoria Bydgoszcz – Czarni Słupsk 47:46
GTK Gdynia – Novum Bydgoszcz 16:80

Tabela:
1. SKK Siedlce
2. Novum Bydgoszcz
3. Czarni Słupsk
4. La Basket Warszawa
5. GTK Gdynia 217
6. Astoria Bydgoszcz

SKK Bydgoszcz CUP 2013

 

Wyróżnienia indywidualne:
MVP – Woźniak Michał – SKK Siedlce

I piątka:
Taczalski Remigiusz – SKK Siedlce
Zawadzki Jakub – SKK Siedlce
Ziółkowski Mateusz – Novum Bydgoszcz
Rogalski Tymoteusz – La Basket Warszawa
Gąsiorowski Michał – GTK Gdynia

Najlepsi w zespołach:
Chojecki Rafał – SKK Siedlce
Kwiatkowski Dawid –  Novum Bydgoszcz
Bącikiewicz Jakub – Czarni Słupsk
Włostowski Oskar – La Basket Warszawa
Orłowski Krzysztof – Astoria Bydgoszcz

 

źródło: SKK Siedlce; foto: Zbigniew Wisowaty






Co? Gdzie? Kiedy?

  • piątek, 24 Maj 12:30 12:30
    Mistrzostwa Polski U-23 w podnoszeniu ciężarów
  • sobota, 25 Maj 09:30 09:30
    Zawody rolkarskie – Bladecross
  • sobota, 25 Maj 10:00 10:00
    Mistrzostwa Polski U-23 w podnoszeniu ciężarów
  • sobota, 25 Maj 17:00 17:00
    IV liga: Pogoń II Siedlce – KS Łomianki
  • sobota, 25 Maj 21:00 21:00
    17 Gala Thunderstrike Fight League
  • sobota, 1 Cze 11:00 11:00
    IV liga: Wisła II Płock – Pogoń II Siedlce
  • sobota, 1 Cze 14:00 14:00
    Ekstraliga: Skra Warszawa – Awenta MKS Pogoń Siedlce
  • niedziela, 2 Cze 09:00 09:00
    Wiosenne Biegi Górskie
  • sobota, 8 Cze 15:00 15:00
    Mecz charytatywny: Artyści vs Zawodowcy
  • sobota, 8 Cze 17:00 17:00
    IV liga: Pogoń II Siedlce – Hutnik Warszawa


Sponsorzy

Patronat medialny