Pelikan zadziobał (wideo)

Biało-niebiescy przegrali dzisiaj z trzecim zespołem II ligi wschodniej – Pelikanem Łowicz 1:2.

Pogoń Siedlce wciąż przeżywa kłopoty kadrowe. Do Łowicza nie pojechało kilku zawodników, którzy są kontuzjowani. W gronie tych graczy są: Adam Czerkas, Chinonso Agu, Wiktor Lach i Mateusz Urbański. Z powodu nadmiaru kartek pauzować musiał Marcin Stromecki. W kadrze na to spotkanie znaleźli się za to Robert Kwiatkowski, Rafał Kosiec i Karol Budzikur.

Pierwsza połowa z wyżej notowanym rywalem miała wyrównany przebieg. Najlepszą okazję na bramkę w pierwszej odsłonie miał Robert Łakomy z Pelikana, jednak futbolówka nie znalazła drogi do bramki siedlczan. Pogoń próbowała gry z kontry, jednak goli do przerwy nie było.

Po zmianie stron Pelikan ruszył do ataku i zwieńczeniem tego była bramka w 62 minucie, a Jacka Kozaczyńskiego juniora lobem pokonał Maciej Wyszogrodzki. Nie minęło kilka minut, a gospodarze strzelili drugiego gola autorstwa Mariusza Soleckiego, który trafił do siatki Pogoni bezpośrednio z rzutu wolnego. Siedlczan było stać jedynie na honorowe trafienie w końcówce spotkania. Z rzutu wolnego strzelał Krystian Wójcik i piłka przekroczyła linię bramkową, gdyż nieudolnie interweniował golkiper gospodarzy Mariusz Różalski. W końcówce meczu Wójcik mógł jeszcze wyrównać, ale strzelił nad poprzeczką.