Strzelanina z Garbarzami (fotogaleria)

W dzisiejszym spotkaniu Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z Garbarnią Kraków 5:3.

Siedlczanie do spotkania przystąpili z kilkoma zmianami w składzie. Po raz pierwszy w karierze między słupkami od pierwszych minut w II-ligowym zespole wystąpił Karol Budzikur, który zastąpił pauzującego za kartki Jacka Kozaczyńskiego juniora. Po kontuzji do składu wskoczył także Rafał Kosiec.

Mecz rozpoczął się dla biało-niebieskich od straconej bramki. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gjentijan Haxhijaj pokonał głową golkipera gości. Mimo to, to Pogoniści utrzymywali się dłużej przy piłce i próbowali rozmontować krakowską defensywę. W 11 minucie przyniosło to skutek. Marcin Stromecki dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Przemysław Rodak i umieścił piłkę w siatce Roberta Widawskiego. Później trwał wyrównany bój. Raz z jednej, raz z drugiej strony piłka wędrowała w pole karne, ale bezbłędnie grali defensorzy obu ekip. W 22 minucie ponownie asystę mógł mieć Stromecki, ale po jego podaniu Adrian Dziubiński uderzył obok bramki. Kilka minut później okazję miał Kacper Starek, jednak trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze starali się ponownie wyjść na prowadzenie, jednak trudno było się doszukać błędów w obronie Pogoni. Gola mogła zdobyć natomiast Pogoń w 40 minucie. Na strzał zdecydował się Krystian Wójcik, ale piłkę za linię końcową wybił Widawski. W końcówce pierwszej połowy siedlczanom udało się wyjść na prowadzenie, a piłkę do bramki przeciwnika skierował Wójcik.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron. W 52 minucie piłkę z 16 metrów w lewy róg posłał kapitan biało-niebieskich – Robert Kwiatkowski i było 3:1. Nie minęły dwie minuty, a siedlczanie cieszyli się z kolejnego gola. Przy biernej postawie obrońców gola zdobył najlepszy strzelec Pogoni Adrian Dziubiński. Pogoń w dalszym ciągu próbowała swoich szans grając atakiem pozycyjnym. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić także gospodarze, jednak bezbłędnie grała defensywa przyjezdnych. Błąd przydarzył się w 77 minucie, kiedy to siedlczanie chyba za pewnie się poczuli, a piłkę do bramki Karola Budzikura skierował Mateusz Broź. Na pięć minut przed końcem Pogoń zdobyła piątego gola w spotkaniu. Błąd w defensywie popełnił Marcin Pluta, a piłkę skierował Adrian Dziubiński, dla którego było to 9 trafienie w sezonie. W doliczonym czasie gry gospodarzy było jeszcze stać na trzeciego gola dla swojego zespołu. Tomasz Metz wypuścił Brozia na wolne pole, a ten zdobył swojego drugiego gola w tym meczu, a zarazem 17 (!) w sezonie. Zaraz potem sędzia zakończył spotkanie.

Następne spotkanie Pogoń czeka już w środę o 17:00, kiedy to w Siedlcach podopieczni Piotra Szczechowicza podejmą Stal Rzeszów.

Zdjęcia z meczu autorstwa wbarczewski.pl (Facebook)

Zdjęcia z meczu autorstwa Urszuli Rymarczyk

02.06.13, 15:05 – Kraków (Stadion Miejski Hutnik Kraków)

II liga: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 3:5 (1:2) Widzów: 250

Bramki: Gjentijan Haxhijaj 4, Mateusz Broź 77, 90+1 – Przemysław Rodak 11, Krystian Wójcik 43, Robert Kwiatkowski 52, Adrian Dziubiński 54, 85

Garbarnia: 31. Robert Widawski – 3. Arkadiusz Ryś, 5. Marcin Pluta, 4. Gjentijan Haxhijaj, 14. Ibrahim Abdalla (46, 6. Paweł Byrski) – 11. Tomasz Kalicki (61, 2. Grzegorz Talaga), 18. Longinus Uwakwe, 16. Piotr Wajda (60, 7. Krzysztof Kalemba), 8. Tomasz Metz, 9. Adrian Fedoruk – 10. Mateusz Broź

Pogoń: 12. Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 15. Rafał Augustyniak, 22. Damian Guzek – 21. Kacper Starek (65, 6. Paschal Ekwueme), 17. Przemysław Rodak, 16. Marcin Stromecki (78, 24. Bartłomiej Dołubizna), 19. Krystian Wójcik (76, 13. Mariusz Dzienis), 7. Rafał Kosiec – 11. Adrian Dziubiński (89, 23. Bartosz Kaszubowski)

Żółte kartki: Longinus Uwakwe 56, Piotr Wajda 58 – Damian Guzek 68, Paschal Ekwueme 79, Marcin Nowak 84

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)