Buga daje szansę (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce wygrała w zaległym meczu 19 kolejki IV ligi z Polonią Iłża 3:2.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddali przyjezdni. W 2 minucie Michał Łęcki zacentrował w pole karne, głową uderzał George Teboh, ale dobrą interwencją popisał się golkiper Pogoni Karol Budzikur. Sześć minut później ponownie akcja Teboh – Łęcki, jednak tym razem strzelał ten drugi, ale nad bramką. W 15 minucie Teboh niecelnie uderzał z około 30 metrów. 24 minuta: Pierwsza dobra okazja Pogoni II. Paschal Ekwueme dograł piłkę w „16”, Rafał Jędrzejczyk strzelił z pół obrotu, lecz bramkarz Polonii wybił futbolówkę na róg. Chwilę później podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza zdobyli gola. Wiktor Lach podał na wolne pole do Sylwestra Bugi, a ten strzałem z pierwszej piłki po ziemi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 38 minucie po dośrodkowaniu Tomasza Bartosiaka, nieporozumieniu bramkarza i defensorów biało-niebieskich bramkę wyrównującą zdobył Teboh. Kilkadziesiąt sekund później Pogoń II mogła odpowiedzieć golem. Jędrzejczyk minął golkipera Piotra Praska i mając przed sobą pustą bramkę trafił w boczną siatkę. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1.

W 49 minucie Bartłomiej Dołubizna podał do Bartosza Mudenta, jednak ten będąc w dobrej pozycji strzelił nad bramką. W 61 minucie Ekwueme trafił do siatki, ale sędzia z Warszawy dopatrzył się wcześniej faulu na graczu z Iłży i odgwizdał rzut wolny. Sześć minut później Buga minął kilku obrońców gości i strzelił minimalnie obok słupka. Od 69 minuty drugi zespół Pogoni grał w 10, ponieważ czerwoną kartką za faul został ukarany Dołubizna. Pogoń mimo, iż grała w osłabieniu w 72 minucie zdobyła gola. Po kombinacyjnej akcji na listę strzelców wpisał się Lach. Cztery minuty później ponownie był remis. Łukasz Pełka pokonał siedleckiego bramkarza strzałem z zerowego kąta. W 86 minucie Ekwueme został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Początkowo rzut karny miał wykonywać Nigeryjczyk, jednak po chwili się rozmyślił i do piłki podszedł kapitan Damian Rytel, ale jego uderzenie było niecelne i wylądowało na słupku. Gdy wszyscy kibice pogodzili się z remisem Pogoń II wywalczyła rzut rożny, który bezpośrednio na gola zamienił Buga. Drugi garnitur Pogoni wygrał ostatecznie z Polonią Iłża 3:2.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 8 czerwca na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew.

05.06.13, 19:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Polonia Iłża 3:2 (1:1) Widzów: 70

Bramki: Sylwester Buga 25, 90+3, Wiktor Lach 72 – George Teboh 38, Łukasz Pełka 76

W 86 minucie Damian Rytel (Pogoń II) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 17. Damian Rytel, 6. Mateusz Steć, 13. Hubert Łukanowski (29, 14. Adam Chojecki), 21. Bartosz Mudent – 22. Bartosz Kaszubowski (60, 15. Tomasz Misiowski; 90, 18. Patryk Szachnowski), 4. Bartłomiej Dołubizna, 23. Sylwester Buga, 19. Rafał Jędrzejczyk – 9. Wiktor Lach (77, 7. Jakub Jurek), 5. Paschal Ekwueme

Polonia: 12. Piotr Prasek – 2. Grzegorz Godzisz, 10. Konrad Adamus, 18. Paweł Lewandowski, 7. Michał Wasilewski (69, 15. Łukasz Kaczmarczyk) – 8. Konrad Gut, 17. Adrian Jaśkiewicz, 9. Łukasz Pełka, 14. Michał Łęcki – 11. George Teboh, 5. Tomasz Bartosiak

Żółte kartki: Damian Rytel 74, Mateusz Steć 90+1 – Paweł Lewandowski 51, Michał Wasilewski 63, Tomasz Bartosiak 79

Czerwona kartka: Bartłomiej Dołubizna 69 (za faul)

Sędzia: Szymon Kwita (Warszawa)