czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Podział punktów ze Stalą Rzeszów (multimedia)

Siedlecka Pogoń zremisowała w dzisiejszym spotkaniu z rzeszowską Stalą 2:2.

Po ciekawym meczu w Krakowie (wygranym 5:3) kibice w Siedlcach mieli spore oczekiwania wobec meczu ze Stalą Rzeszów w Siedlcach.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Pogoni i już w pierwszych minutach po zamieszaniu pod bramką Stali mógł paść gol, jednak obrońca wybił piłkę na rzut rożny. W 4 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Adrian Dziubiński wpadł w pole karne, ograł bramkarza Stali i zacentrował w pole bramkowe. Tam piłka odbiła się od słupka, a ją skutecznie dobił Krystian Wójcik. W 8 minucie dobrą interwencją popisał się Jacek Kozaczyński junior, który obronił strzał Konrada Macy. Za chwilę po podaniu Wójcika Kacper Starek lobował wysoko wysuniętego bramkarza, jednak piłka poleciała obok bramki. Później mecz stracił na tempie i brakowało ciekawych akcji. W 33 minucie w polu karnym Marcin Nowak faulował Konrada Macę i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Piotr Duda. W 44 minucie po rzucie wolnym w zamieszaniu podbramkowym Pogoń była bliska ponownego wyjścia na prowadzenie, jednak obrońcy gości wybili piłkę jak najdalej mogli. Do przerwy więcej bramek nie było.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z jedną zmianą. Za Kacpra Starka na boisku zameldował się Mariusz Dzienis. Mimo że początkowo Pogoń miała optyczną przewagę to nic z tego nie wynikało i nie było dogodnych okazji bramkowych. W 57 minucie okazję na gola miał z rzutu wolnego oddalonego od bramki na ok. 30 metrów, jednak Tomasz Wietecha obronił piłkę końcami palców. W 59 minucie za faul na Andreji Prokiciu Marcin Nowak otrzymał drugą żółtą kartkę i siedlczanie musieli kończyć w osłabieniu. Chwilę później okazję na gola po rzucie rożnym miał Daniel Koczon, ale posłał piłkę wysoko nad bramką. W 67 minucie z wolnego uderzał Wójcik, ale znowu zabrakło precyzji. W okolicach 70 minuty gościom jakby brakowało sił, a Pogoń starała się jeszcze zagrozić bramce Wietechy. Dobrą akcję przeprowadził Damian Guzek, który wyłożył piłkę Dzienisowi, a ten z bliska trafił w obrońcę. W 83 minucie siedlczanie zdobyli upragnioną bramkę. Z prawej strony dośrodkował Mariusz Dzienis, a wprowadzony Paschal Ekwueme skierował piłkę do bramki. Na pięć minut przed końcem sędzia wysłał trenera gospodarzy Piotra Szczechowicza na trybuny, który po raz kolejny za nerwowo wyrażał swoje zastrzeżenia co do decyzji arbitra. W końcówce Pogoń mogła po strzale Bartosza Kaszubowskiego podwyższyć prowadzenie, ale niestety po kontrataku i niepewnej interwencji Jacka Kozaczyńskiego juniora Andreja Prokić zdobył wyrównującego gola.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w najbliższą niedzielę o 17:00 z Unią Tarnów. Będzie to ostatni mecz biało-niebieskich na własnym boisku w tym sezonie.

05.06.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 2:2 (1:1) Widzów: 550

Bramki: Krystian Wójcik 4, Paschal Ekwueme 83 – Piotr Duda 33 (k), Andreja Prokić 90+3

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 15. Rafał Augustyniak, 22. Damian Guzek – 19. Krystian Wójcik, 17. Przemysław Rodak, 16. Marcin Stromecki (58, 6. Paschal Ekwueme), 7. Rafał Kosiec (89, 24. Bartłomiej Dołubizna) – 11. Adrian Dziubiński (90+1, 23. Bartosz Kaszubowski), 21. Kacper Starek (46, 13. Mariusz Dzienis)

Stal: 33. Tomasz Wietecha – 4. Donatas Nakrošius, 15. Damian Jędryas, 17. Piotr Duda, 7. Tomasz Persona – 8. Michał Lisańczuk (78, 24. Kamil Jakubowski), 21. Łukasz Krzysztoń, 2. Tomasz Margol (77, 20. Jakub Więcek), 10. Daniel Koczon, 11. Andreja Prokić – 9. Konrad Maca

Żółte kartki: Marcin Nowak 33, 59, Krystian Wójcik 85 – Łukasz Krzysztoń 24, Tomasz Wietecha 31, Donatas Nakrošius 13, Piotr Duda 48

Czerwona kartka: Marcin Nowak 59 (za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Zieliński (Konin)