środa, 17 kwietnia 2024r.

Arka przypieczętowała awans do finału

W drugim półfinale play-off o mistrzostwo Polski Pogoń Siedlce przegrała w Gdyni z Arką 29:50.

Arkowcy mieli handicap po pierwszym spotkaniu, ale nie znaczy to, że mogli zagrać na pół gwizdka. Pogoń pokazała w pierwszym meczu, że w niczym nie ustępuje faworytowi rozgrywek. Arka jako pierwsza zaliczyła przyłożenie, ale siedlczanie nie przejęli się tym i po punktach będącego w ostatnich tygodniach w świetnej formie Dawida Lorentowicza wyszli na prowadzenie 10:7. Korzystny wynik dla Pogoni nie widniał długo na tablicy wyników, ponieważ drugą akcję 5+2 w meczu zaliczyli Kacper Ławski i Dawid Banaszek. Na przerwę gdynianie schodzili przy prowadzeniu 21:10.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, czyli od przyłożenia Ławskiego i podwyższenia Banaszka. Arka przeważała i dokładała kolejne punkty. Pogoń poprawiła wynik w końcówce, dzięki trzem przyłożeniom z rzędu, ale rugbiści z naszego miasta nie mogli już odwrócić losów meczu. Ostatecznie Buldogi zwyciężyły 50:29 i zagrają o złoto. Pogoni pozostała walka o brązowe medale. Rywalem siedlczan w rywalizacji o 3 miejsce będą Budowlani Łódź.

08.06.2013, 17:30 – Gdynia (Narodowy Stadion Rugby)
1/2 finału Ekstraligi: Arka Gdynia – Pogoń Awenta Siedlce 50:29 (21:10)
Punkty: Kacper Ławski 15 (3P), Craig Bachurzewski 10 (2P), Dawid Banaszek 10 (5 Pd), Kamil Simionkowski 5 (P), Szymon Sirocki 5 (P), Tomasz Stępień 5 (P) – Dawid Lorentowicz 14 (P, 3Pd, 2K), Adrian Chróściel 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Piotr Psuj 5 (P)
Arka (wyjściowy): 1. Rafał Kwiatkowski, 2. Jacek Wojaczek, Craig Bachurzewski, 4. Karol Perzak, 5. Kacper Ławski, 27. Paweł Dąbrowski, 6. Władysław Grabowski, 8. Mateusz Bartoszek, 9. Łukasz Szostek, 10. Dawid Banaszek, 13. Wiktor Zaradzki, 11. Kamil Simionkowski, 12. Rafał Szrejber, 14. Szymon Sirocki, 15. Tomasz Stępień
Pogoń (wyjściowy): 1. Michał Wierzejski, 2. Kamil Biernacki, 3. Adrian Chróściel, 4. Paweł Antoszczuk, 5. Dawid Rajewski, 6. Jakub Kryszczuk, 7. Maciej Panasiuk, 8. Marek Mirosz, 9. Paweł Plichta, 10. Dawid Lorentowicz, 11. Tomasz Gołąb, 12. Piotr Psuj, 13. Bartosz Nasiłowski, 14. Robert Lotek, 15. Mateusz Lament

Awans do finału: Arka Gdynia

Wynik drugiego półfinału: Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź 51:10

Finał Ekstraligi: Arka Gdynia – Lechia Gdańsk