wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Zmiennicy strzelają (multimedia)

Siedlecka Pogoń wygrała na własnym boisku z Unią Tarnów 2:0 i tym razem zrewanżowała się za porażkę z jesieni 1:3.

W pierwszym składzie Pogoni na boisku zameldował się Adam Czerkas, którego udział był bardzo widoczny na boisku w Siedlcach. Już w pierwszych minutach po jego akcjach z Rafałem Koścem siedlczanie mogli strzelić bramkę, ale niepewnie interweniował Rafał Słomski. Mało brakowało a piłkę dobiłby Adrian Dziubiński, jednak ten minął się z futbolówką. W 5 minucie Czerkas wypuścił Kośca, ten dośrodkował, a Dziubiński czubkiem buta przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dziesięć minut później Bartłomiej Dołubizna wypuścił na wolne pole Dziubińskiego, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza gości. Za chwilę z prawej strony dośrodkowywać próbował Mariusz Dzienis, jednak jego strzał zablokował któryś z obrońców i mało co nie zaskoczył własnego bramkarza. W 28 minucie powinna paść bramka dla Pogoni. Adam Czerkas znalazł się w 100% sytuacji, minął bramkarza, skierował piłkę w światło bramki, ale jeden z obrońców Unii wślizgiem wybił piłkę za linię końcową. W 32 minucie Czerkas ponownie okazał się słabszy od tarnowskiego golkipera. Dość szczęśliwie dla gości było w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to po dośrodkowaniu z rożnego Dziubińskiego, piłka minimalnie minęła dalszy słupek drużyny z Tarnowa.

Druga obfitowała w mniej akcji bramkowych niż pierwsza odsłona. W 66 i 67 minucie bohaterem meczu mógł zostać wprowadzony przed minutą Marcin Szczerba, który najpierw głową w dogodnej sytuacji strzelił za lekko głową w ręce Jacka Kozaczyńskiego juniora, a za chwilę w sytuacji sam na sam trafił ponownie w golkipera Pogoni. Kilka minut później padła bramka dla Pogoni. W zamieszaniu pod bramką Unii najlepiej zachował się rezerwowy biało-niebieskich Bartosz Kaszubowski, który umieścił piłkę w siatce. Było to premierowe trafienie młodego napastnika w II lidze. Sześć minut później gola zdobył inny rezerwowy. Paschal Ekwueme wykorzystał dogranie Dziubińskiego i nie zostało mu nic innego jak tylko skierować piłkę do bramki. Było to dla Nigeryjczyka szóste trafienie w sezonie. W doliczonym czasie gry w I zespole Pogoni zadebiutował wychowanek MKP Piotr Antoszczuk.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie Pogoń zagra awansem już w środę o 19:30 w Pruszkowie z miejscowym Zniczem.

09.06.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Unia Tarnów 2:0 (0:0) Widzów: 1000

Bramki: Bartosz Kaszubowski 71, Paschal Ekwueme 77

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior (90+3, 1. Piotr Antoszczuk) – 8. Robert Kwiatkowski, 17. Przemysław Rodak, 15. Rafał Augustyniak, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis (70, 23. Bartosz Kaszubowski), 24. Bartłomiej Dołubizna, 16. Marcin Stromecki, 7. Rafał Kosiec (87, 20. Bartosz Mudent) – 9. Adam Czerkas (58, 6. Paschal Ekwueme), 11. Adrian Dziubiński

Unia: 1. Rafał Słomski – 14. Robert Witek, 6. Marcin Furmański, 28. Dominik Bednarczyk, 4. Paweł Węgrzyn – 11. Dawid Sojda (61, 19. Szymon Adamski), 15. Sergiusz Kostecki (77, 96. Marcel Tyl), 9. Kamil Pawlak, 17. Sławomir Matras – 13. Adrian Ślęzak, 12. Kamil Wróbel (65, 39. Marcin Szczerba)

Żółte kartki: Bartosz Mudent 89 – Robert Witek 8, Sergiusz Kostecki 24, Karol Bednarczyk 66

Sędzia: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice)