Jaszczuk třetí w Pradze

Pięcioro polskich lekkoatletów uplasowało się na medalowych miejscach w mityngu w Pradze. W tej grupie znalazł się Tomasz Jaszczuk z Pogoni Siedlce.

Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce) rywalizował oczywiście w swojej koronnej konkurencji czyli skoku w dal, gdzie zajął trzecie miejsce osiągając rezultat 7,84. Zwyciężył Meksykanin Luis Rivera – 8,10, a drugi był JJ Jegede z Wielkiej Brytanii – 7,93.

Z innych reprezentantów w biegu na 1500 m druga była Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola), a w biegu na dystansie 100 m trzecie miejsce zajął Jakub Adamski (OŚ AZS Poznań) – 10,49. Artur Noga (AZS AWF Kraków) pokonał 110 m przez płotki w 13,48, co dało mu trzecią lokatę, a Łukasz Grzeszczuk (RKS Skra Warszawa) rzucił oszczepem na odległość 80,63, co także pozwoliło mu się uplasować na najniższym stopniu podium.

Z dobrymi czasami zwycięstwa odnosiły ponadto obie polskie sztafety 4×100 m – kobiety uzyskały 43,83, a mężczyźni 39,30. Panie pobiegły w składzie: Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław), Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) i Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań). W zespole męskim pobiegli: Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań), Kamil Kryński (Podlasie Białystok), Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław) i Jakub Adamski (OŚ AZS Poznań).

źródło: PAP; foto: deon.pl