Sprawdzian formy w stolicy

Ostatni weekend był dla niektórych lekkoatletów WLKS Siedlce sprawdzianem możliwości. Startowali oni w mityngu warszawskim, spisując się bardzo pozytywnie.

Swoją konkurencję na warszawskim stadionie wygrał Michał Walenda. Okazał się najlepszy w rzucie dyskiem (1,5 kg) juniorów młodszych. Jego wynik to 41.60. Zawodnik ten zajął poza tym drugie miejsce w pchnięciu kulą (5 kg) juniorów młodszych z rezultatem 15.41.

Taką samą pozycję zanotował Andrzej Gudro w rzucie (1,75 kg) dyskiem juniorów – 44.61, a niewiele gorszy od niego okazał się Jan Parol – 43.72. Na najniższym stopniu podium w pchnięciu kulą (6 kg) juniorów stanął także wspomniany Gudro (17.23).

Trzeci w biegu na 110 m przez płotki był Bartłomiej Kalbarczyk, a w skoku w dal uplasował się na siódmej pozycji (6.03). Szóste miejsce w pchnięciu kulą (6 kg) juniorów zajął wymieniany wcześniej Parol (16.28).

źródło: WMOZLA; foto: stolecznyblogsportowy.blogspot.com